TOP 7 myszek gamingowych. Wygodne modele o wysokiej czułości, które cenią gracze

Mysz gamingowa to ważne, o ile nie najważniejsze, urządzenie peryferyjne, które decyduje o komforcie, ale też efektach, jakie osiągają gracze. Co warto o niej wiedzieć przed zakupem? Na co zwrócić uwagę?

Mysz gamingowa: co trzeba o niej wiedzieć?

Mysz gamingowa do spółki z klawiaturą tworzą zestaw, którym gracz steruje w trakcie rozgrywki. Część osób preferuje korzystanie z kontrolerów, jednak najbardziej zaawansowani gracze zdecydowanie częściej stawiają na zestaw mysz + klawiatura. Motywacji jest wiele: wygoda, szybsza reakcja itd. Aby jednak uzyskiwać, jak najlepsze efekty podczas rozgrywek konieczne jest dobranie odpowiedniego sprzętu, który nie tylko będzie miał odpowiednio wysokie parametry techniczne, ale będzie też wyróżniał się ergonomiczną budową, która pozwoli na idealne dopasowanie do dłoni.

Jak wybrać mysz gamingową?

To, jak wybrać mysz gamingową zależy od wielu czynników. Należy wziąć je pod uwagę, gdyż od tego, jaki model wybierzemy, zależeć będzie jakość naszej rozgrywki. Najważniejsze kwestie podczas wyboru myszy gamingowej to:

 • rodzaj interfejsu - to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy; mysz gamingowa może być zarówno bezprzewodowa, jak i przewodowa. Obecny poziom technologiczny pozwala nam na wybór obu opcji bez straty w kwestii szybkości reakcji; tu więc przede wszystkim powinna zadecydować funkcjonalność i wygoda gracza;
 • czas reakcji - to bardzo ważny parametr dla graczy, gdyż od niego w znacznej mierze zależy możliwość wykonywania szybkich ruchów; uznaje się, że czas reakcji myszy gamingowej nie powinien przekraczać 2 ms, przy czym najlepsze modele oferują go na poziomie 1 ms;
 • przyśpieszenie jest kluczowe podczas wykonywania gwałtownych ruchów; w dobrym sprzęcie przeznaczonym do grania mysz powinna dać radę z odwzorowaniem przyśpieszenia nie mniejszym niż 20 g;
 • rozdzielczość - mysz optyczna przeznaczona do grania powinna mieć czułość nie mniejszą niż 6000 DPI; od tego zależy wygoda gracza podczas rozgrywki;
 • ilość dodatkowych klawiszy - myszy gamingowe charakteryzują się tym, że posiadają dodatkowe przyciski, które mają na celu ułatwienie i przyspieszenie rozgrywki. Jednak w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Dlatego koniecznie przed zakupem należy określić, które przyciski będą dla nas tak naprawdę funkcjonalne i przydatne.
Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]

Top 7 myszek gamingowych: które myszki wybierają gracze

Teraz czas na przegląd sprzętów ogólnodostępnych na rynku. Jakie myszki cieszą się największym zainteresowaniem użytkowników? Oto top 7 najpopularniejszych myszy gamingowych:

 • A4Tech Bloody Gamming V8m (cena ok 78 zł)

Mysz optyczna, przewodowa, posiadająca innowacyjny system Multi-Core. Wyposażona jest w trzy dodatkowe przyciski. Czas zwłoki wynosi tylko 1ms. Rozdzielczość wynosi 1000 dpi.

 • HyperX Pulsefire Surage (cena od 219 zł)

Mysz optyczna przewodowa. Wyposażona w najnowocześniejszy sensor Pixart 3389, posiada natywne ustawienia DPI do 16.000 DPI. Oprogramowanie HyperX NGenuity umożliwia dostosowywanie ustawień DPI czy kolorów podświetlenia LED. 

 • Logitech G502 Hero czarny (od 231 zł)

Mysz optyczna, przewodowa. Posiada 11 przycisków i rozdzielczość 16000 dpi. Wydajny czujnik optyczny HERO gwarantuje komfort rozgrywki i najwyższą sprawność sprzętu.

 • Razer Mamba Elite czarna (od 315 zł)

Mysz optyczna, przewodowa ze złączem przyłączeniowym USB. Posiada dziewięć przycisków. Wyposażona w zaawansowany sensor optyczny Razer 5G o rozdzielczości 16000 dpi. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że mysz jest bardzo ergonomiczna i można ją dopasowywać pod wieloma względami do własnych potrzeb.

 • Steel Series Rival 600 (od 365 zł)

Mysz optyczna, przewodowa. Posiada siedem przycisków, złącze USB. Sensor optyczny TrueMove3+ o rozdzielczości 12000 dpi, podwójne czujniki, które precyzyjnie mierzą ruch myszy. Posiada też 8-strefowe podświetlenie RGB, które podkreśla jej wyjątkowy wygląd.

 • Logitech G502 Proteus Spectrum (cena od 479 zł)

Mysz optyczna, przewodowa posiada złącze USB i 11 przycisków. Mysz Logitech ma wysokiej jakości czujnik optyczny, który minimalizuje przyspieszenie myszy i daje większą precyzję celowania. Tryby czułości można przełączać podczas gry (do 12 000 dpi).

 • Razer Viper Ultimate (cena ok. 588 zł)

Mysz optyczna bezprzewodowa. Została stworzona z myślą o najbardziej wymagających graczach. System Hyperspeed jest 25 proc. szybszy niż inne dostępne technologie bezprzewodowe. Sensor, w jaki wyposażono mysz, posiada rozdzielczość aż 20 000 DPI z dokładnością do 99,6 proc.

Zobacz też: Podkładki pod myszkę z wyprzedaży. Te profesjonalne modele kupisz teraz za grosze

Więcej o: