Microsoft Teams. Nadchodzą zmiany w dołączaniu do spotkań. Pojawią się specjalne kody

Do końca maja Microsoft ma wprowadzić nowy sposób dołączania do spotkań w aplikacji Teams. Firma wprowadzi 13-cyfrowy kod, dzięki któremu połączymy się bez konieczności użycia linku.

Z Microsoft Teams, jak informuje portal petri.com, korzysta dziennie ponad 115 milionów osób. Aplikacja umożliwiająca organizowanie spotkań działa od 2017 roku. Od wybuchu pandemii koronawirusa jej popularność wzrosła wraz ze wzrostem popularności pracy zdalnej. 

Zobacz wideo Co siedzi "W głowie Billa Gatesa"? Dokument o założycielu Microsoftu od Netflixa

Microsoft Teams wprowadza zmiany w dołączaniu do spotkań

Do spotkań w aplikacji Microsoft Teams już niedługo będziemy mogli w łatwy i szybki sposób dołączyć wykorzystując 13-cyfrowy kod, który będzie można wpisać do kalendarza aplikacji Microsoft. Dzięki temu nie będzie trzeba szukać odpowiedniego linku w skrzynce mailowej. 

"Wszystkie spotkania będą miały identyfikator spotkania, który jest automatycznie przypisywany do użytkownika Microsoft Teams i dodawany do zaproszenia pod linkiem do spotkania. Uczestnicy mogą dołączyć do spotkania, wprowadzając wygenerowany identyfikator. Dla wszystkich uczestników spotkania wstępne dołączenie, lobby i zabezpieczenia pozostaną takie same" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez firmę.

Microsoft Teams ma problemy ze stabilnością Koronawirus. Problemy z działaniem komunikatora Microsoft Teams

Problemy z aplikacją Microsoft Teams

16 marca użytkownicy aplikacji mieli duże problemy ze stabilnością jej działania.  Najprawdopodobniej wynikało to z dużej liczby osób korzystających z Microsoft Teams lub z wprowadzonych zmian. Microsoft na kilka dni przed tym, jak doszło do kłopotów z aplikacją, umożliwił wszystkim zainteresowanym uzyskanie darmowej licencji na pół roku.

Na początku 2021 roku Microsoft poinformował, że zamierza zmienić Windows 10. Firma planuje wprowadzić do systemu pakietu zmian pod nazwą "Sun Valley", jedną z nich ma być odświeżenie wyglądu okien otwieranych - mają być zaokrąglone. Nieoficjalnie Windows 10. ma zostać odświeżony jesienią 2021 roku.

Windows 10 - jeden system na wszystkie urządzenia Windows 10 dostanie odświeżony interfejs, a to nie koniec

Więcej o: