Problemy z działaniem Microsoft Teams. Z powodu koronawirusa za dużo osób pracuje zdalnie?

Komunikator Microsoft Teams służący do ogranizacji pracy w zespole od rana ma spore problemy ze stabilnością działania. Najprawdopodobniej powodem kłopotów platformy jest ogromna liczba osób pracujących zdalnie spowodowana pandemią koronawirusa.
Zobacz wideo Koronawirus i gospodarka.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i polskiego rządu, powinniśmy do minimum ograniczyć wychodzenie z domu i spotykanie się innymi osobami. Wskazówki te wzięło sobie do serca wiele polskich firm, które poleciły pracownikom przejście na pracę zdalną.

Oczywiście, aby było to możliwe osoby pracujące w zespołach korzystają z narzędzi do organizacji pracy, jak np. Microsoft Teams. Niestety usługa ma od rana spore problemy ze stabilnością działania nie pozwalając na swobodne komunikowanie się ze współpracownikami.

Microsoft poinformował właśnie na Twitterze, że jest świadomy problemu i stara się go jak najszybciej rozwiązać. 

Praca zdalna stała się zbyt popularna?

Choć producent milczy na temat źródła problemów ze stabilnością, wynikają one prawdopodobnie z ogromnego zainteresowania usługą. Siłą rzeczy liczba osób korzystające z tego typu rozwiązań musiała ostatnio drastycznie wzrosnąć, a z obsługą wzmożonego ruchu najprawdopodobniej nie poradziły sobie serwery firmy. 

Wskazuje na to również fakt, że kłopoty ze stabilnością pojawiły się akurat w poniedziałek rano, gdy wiele osób zaczęło pracę po weekendzie. Bardzo możliwe, że wpływ na to miała również ostatnia decyzja Microsoftu. Przed kilkoma dniami firma umożliwiła wszystkim zainteresowanym uzyskanie darmowej licencji na pół roku. Dzięki temu firmy niekorzystające jeszcze z takich rozwiązań mają łagodniej przejść przez kryzysową sytuację związaną z wybuchem pandemii koronawirusa.

Problem z Microsoft Teams złagodzony

Około godziny 14, Microsoft poinformował, że problemy ze stabilnością zostały złagodzone. Prawdopodobnie w najbliższym czasie wszystko wróci do normy. 

Microsoft Teams to ceniony program do pracy zdalnej w zespole i chyba najlepsza alternatywa do popularnego Slacka. Umożliwia m.in. komunikację w ramach wiadomości prywatnych, rozmowy na grupowym chacie, dzielenie się plikami czy prowadzenie wideorozmów.

Czytaj też: Powstała polska mapa koronawirusa. Można sprawdzić liczbę zakażonych w poszczególnych miastach

Więcej o: