Jedna z najlepszych gier na PS4 za darmo. Horizon: Zero Dawn w prezencie od Sony

Od 20 kwietnia do 15 maja właściciele PlayStation 4 i PlayStation 5 mogą za darmo dodać do swojej biblioteki grę Horizon Zero Dawn Complete Edition. Zdecydowanie warto to zrobić.

Horizon Zero Dawn to jedna z najlepszych gier poprzedniej generacji konsoli Sony, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Jej ocena w serwisie Metacritic to 89/100 punktów. Gra stworzona przez studio Guerrilla Games zdobyła również wiele prestiżowych nagród.

Zobacz wideo Godny rywal dla MacBooka? LG gram to ultralekki laptop z ultramocną baterią [TOPtech]

Jeśli chodzi o gatunek, to Horizon Zero Dawn stanowi połączenie gry akcji z elementami RPG. Fabuła rozgrywa się w otwartym postapokaliptycznym świecie, opanowanym przez robotyczne dinozaury. Świecie, w którym ludzie ponownie zorganizowali się w plemiona i powrócili na łono natury.

Bohaterką gry jest Aloy, rudowłosa dziewczyna, która w wyniku niewyjaśnionych okoliczności zostaje wydalona ze swojego plemienia i - wraz z przybranym ojcem Rostem - wiedzie życie wyrzutka. 

Horizon: Zero Dawn to jedna z najbardziej intrygujących premier ostatnich miesięcy. Dla studia Guerrilla to z kolei głęboki oddech po latach spędzonych w ciasnych objęciach serii Killzone. Twórcy poradzili sobie w nowym dla siebie gatunku znakomicie. Teraz czekamy na więcej. Kolejna część przygód rudowłosej Aloy wydaje się bowiem kwestią czasu

- czytamy w naszej recenzji tego tytułu. I rzeczywiście, już w ubiegłym roku Sony zapowiedziało kolejną odsłonę gry - Horizon Forbidden West, która ma zadebiutować na PS5 w najbliższych miesiącach.

Play at Home. Horizon Zero Dawn i 10 innych gier

Horizon Zero Dawn trafi za darmo do graczy w ramach zainicjowanej przez PlayStation akcji akcji Play at Home, która ma nas zachęcić do tego, abyśmy w czasie pandemii więcej czasu spędzali w domu. Grę można dodać do biblioteki PS4/PS5 od 20 kwietnia do 15 maja. Oczywiście tytuł nie zniknie z naszej konsoli po upłynięciu tego czasu - zostanie w naszej bibliotece na zawsze.

Warto przypomnieć, że od 25 marca użytkownicy PlayStation mogą również pobrać zestaw 10 innych darmowych gier w ramach marcowej edycji Play At Home. Trzeba się jednak spieszyć - tytuły te możemy dodać do naszej biblioteki gier jedynie do 22 kwietnia.

Więcej o: