GTA Remastered Trilogy w tym roku? To może być prawdziwa bomba od Rockastara

Z informacji serwisu Kotaku wynika, że jeszcze w tym roku Rockstar planuje wydać remastery trzech kultowych części serii Grand Theft Auto. Mają one działać w oparciu o silnik Unreal Engine i pojawić się również na konsoli Nintendo Switch.

GTA III, GTA Vice City i GTA San Andreas należą do ulubionych odsłon popularnej serii gier akcji. O tym, że Rockstar chce wydać je w "odświeżonej" formie plotkowano już od wielu miesięcy. Do tej pory twórcy konsekwentnie zwlekali jednak z oficjalnym potwierdzeniem.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

Teraz, za sprawą serwisu Kotaku, dowiadujemy się, że projekt Grand Theft Auto Remastered Trilogy nie tylko znajduje się w planach studia, ale jego premiera może odbyć się w tym roku. Tak wynika z relacji anonimowego informatora, który już w przeszłości potwierdził swą wiarygodność przy okazji przecieków związanych z GTA Online czy też serią Red Dead Redemption.

Za pracę nad remasterami GTA ma odpowiadać studio Rockstar Dundee, a wszystkie trzy odsłony znajdują się już ponoć w końcowej fazie produkcji. Rockstar dąży do tego, aby gry były jak najwierniejsze oryginałom, choć doczekamy się pewnych usprawnień.

Największą zmiana dotyczy silnika graficznego. Remastery powstają bowiem w oparciu o silnik Unreal Engine. Możemy więc  spodziewać się, że pod względem wizualnym gry będą prezentować się o niebo lepiej od pierwotnych wersji.  Szczególnie, że od 2001 (GTA III), 2002 (GTA Vice City) czy też 2004 (GTA San Andreas) ich szata graficzna zdążyła się już mocno postarzeć i zaczyna trącić myszką.

Grand Theft Auto Remastered Trilogy ma ukazać się na konsolach Xbox One, Xbox Series, PS4, PS5, a także na Nintendo Switchu. Oprócz tego, tytuł będzie rzecz jasna dostępny na PC-tach i na platformie Google Stadia.

Więcej o: