Do sklepów trafił nowy model PlayStation 5. Konsola jest lżejsza i pozwala na łatwiejszy montaż podstawki

Jak donosi australijski serwis Press Reset, na sklepowe półki w tamtejszych sklepach trafiły już pierwsze egzemplarze odświeżonego modelu PlayStation 5 Digital Edition. Konsola jest teraz nieco lżejsza, a montaż dołączonej do urządzenia podstawki stał się łatwiejszy.

Od premiery PlayStation 5 minęło przeszło 10 miesięcy. Pomimo że konsola Sony w tak krótkim czasie zdołała sprzedać w liczbie ponad 10 mln egzemplarzy, bijąc tym samym rekord swej poprzedniczki, to jednak wiele osób wciąż narzeka na problemy z dostępnością urządzenia w sklepach.

Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

Tymczasem, jak wynika z doniesień serwisu Press Start, Japończycy nie zasypiają gruszek w popiele i po cichu wprowadzili na rynek nieco odświeżoną wersję modelu PlayStaiton 5 Digital Edition. Pierwsze konsole oznaczone numerem CFI-1102A pojawiły się już na półkach w australijskich sklepach.  

PS5PS5 fot. Press-start

Różnice w stosunku do "oryginalnego" modelu są jednak niewielkie. Nowa konsola jest po prostu nieco lżejsza. Dokładnie o 300 g. Bardziej interesujące zmiany dotyczą dołączanej do urządzenia podstawki, której montaż był zmorą dla części użytkowników. Podstawka teraz łatwiejsza w instalacji. Producent zastosował też inną śrubkę, do wkręcenia której nie jest już wymagany śrubokręt.

Więcej na temat zmian w "nowym" PS5 na razie nie wiemy, gdyż Sony wciąż oficjalnie nie potwierdziło, że taki wariant rzeczywiście trafił do sprzedaży. Być może Japończycy zajęli się również kwestią głośnego wentylatora czy piszczących cewek, na co również narzekała część użytkowników.

PlayStation 5 ze wsparciem dla dysków SSD M.2

Kilka tygodni temu Sony poinformowało, że już wkrótce PlayStation 5 zaoferuje wsparcie dla dysków SSD M.2 od zewnętrznych producentów.  Aktualizacja systemu, która umożliwi instalację dodatkowej pamięci w konsoli jest w drodze, a pierwsi szczęśliwcy już testują tę funkcję.

Poznaliśmy również wymagania stawiane producentom dysków:

  • Interfejs: PCIe Gen 4.0 (x4) M.2 NVMe SS
  • Pojemność: 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB lub 4 TB
  • Wymagany radiator: wbudowany lub dodany we własnym zakresie
  • Zalecany odczyt sekwencyjny: 5500 MB/s
  • Kształt: 2230, 2242, 2260, 2280 lub 22110
  • Wymiary całkowite z radiatorem: 110 x 25 x 11,25 mm
  • Maksymalna wysokość radiatora (nad dyskiem SSD): 2,45 mm
  • Maksymalna wysokość radiatora (powyżej SSD): 8 milimetrów.
Więcej o: