Polska gra pozwoli nam wspiąć się na Mount Everest. Inwestorzy już wysłali jej akcje na szczyt. Euforia na GPW

Akcje spółki Art Games Studio na warszawskiej giełdzie w ostatnich dniach wystrzeliły o 200 procent. Ta euforia to efekt dwóch nominacji do nagród dla gry Climber: Sky is the Limit na prestiżowych targach Gamescom.

Art Games Studio nie jest zbyt rozpoznawalną marką w branży gier. Założone w 2017 roku studio jest na świecie praktycznie anonimowe. To wkrótce może się zmienić, gdyż gra Climber: Sky is The Limit, której wydawcą jest właśnie Art Games, otrzymała w tym tygodniu dwie nominacje do nagród na targach Gamescom, jednej z najważniejszych imprez w branży gier wideo.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

Tytuł, którego premierę zaplanowano na czwarty kwartał 2021, powalczy o triumf w kategorii Najlepsza Gra Symulacyjna oraz Najlepsza Gra Sportowa. W tym drugim wypadku polskiej grze przyjdzie stanąć w szranki m.in. ze słynną FIFĄ 22 od studia Electronics Arts.

 

Climber: Sky is The Limit to przygodowa gra akcji z elementami symulacji. W produkcji wcielimy się w himalaistę, które próbuje zdobyć najwyższe szczyty świata. Naszym zadaniem będzie nie tylko sama wspinaczka, ale również gruntowne przygotowanie całej wyprawy.

Na liście szczytów, które będziemy atakować, znajdziemy m.in. Mount Everest, K2 oraz Broad Peak. Twórcy podkreślają, że każda z gór będzie dla gracza unikalnym wyzwaniem, m.in. ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe.

Climber: Sky is The Limit z dwoma nominacjami na targach GamescomClimber: Sky is The Limit z dwoma nominacjami na targach Gamescom Gamescom

Polska gra zauważona na Gamescom. Akcje Art Games Studio wystrzeliły w górę

Dobre wieści z targów Gamescom natychmiast zelektryzowały inwestorów w Polsce. Od wtorku akcje spółki Art Games Studio na warszawskiej giełdzie wystrzeliły o 200 procent. W czwartek o godzinie 09:00 są one wyceniane na 5,7 zł, podczas gdy kilka dni temu kosztowały poniżej 2 zł.

Akcje Art Games na GPWAkcje Art Games na GPW Akcje Art Games na GPW

Climber: Sky is The Limit nie jest pierwszą grą od Art Games. Polski producent i wydawca ma na swym koncie również takie tytuły, jak 8874, Spyhack, Chains of Fury oraz Alchemist Simulator.

Więcej o: