Znamy datę premiery Halo Infinite. Będzie specjalna edycja konsoli Xbox Series X

Na tegorocznych targach Gamescom Microsoft poinformował, że Halo Infinite, nowa odsłona popularnej serii FPS-ów, zadebiutuje 8 grudnia 2021 roku. Gra już w dniu premiery będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass.

Tym razem Master Chief kazał na siebie czekać wyjątkowo długo. Początkowo Halo Infinite miało trafić do graczy już w ubiegłym roku jako tytuł startowy dla konsol Xbox Series X/S. Niestety w tak zwanym międzyczasie odpowiedzialne za ten tytuł,studio 343 natrafiło na trudności produkcyjne, które były związane m.in. z trwającą pandemią koronawirusa i zmianą modelu pracy.

Zobacz wideo Wielkie oczekiwania i wielka... katastrofa. Te gry mocno nas rozczarowały [TOPtech]

Swoje dołożył również niesławny zwiastun gry zaprezentowany w lipcu 2020 r. podczas imprezy Xbox Games Showcase. Mówiąc delikatnie, nie przypadł on graczom do gustu, a graficzne niedoróbki w gameplayu stały się przedmiotem wielu żartów i memów.

 

Wówczas to Microsoft zdecydował o przesunięciu premiery gry na 2021 rok. Wciąż nie znaliśmy jednak dokładnej daty. Do teraz. Firma z Redmond ogłosiła właśnie, że Halo Infinity zadebiutuje już 8 grudnia na platformach Xbox One, Xbox Series X/S oraz PC. Przy okazji twórcy zaprezentowali zwiastun gry. Poinformowali również o pierwszym sezonie rozgrywek multiplayer, które mają być darmowe.  

 

Halo Infinite ze specjalną edycją kontrolera i konsoli Xbox Series X

Ponieważ seria Halo jest flagową produkcją Microsoft Studios, firma z Redmond zamierza zrobić jak najwięcej, aby jej premiera odbyła się z wielkim rozmachem. Elementem  kampanii promocyjnej mają być specjalne edycje kontrolera Xbox Elite 2 i konsoli Xbox Series X, inspirowane motywami Halo.

Muszę przyznać, że o ile wyceniony na 899,99 zł. kontroler specjalnie nie przypadł mi do gustu, o tyle konsola, za którą przyjdzie nam zapłacić 2 599 zł. prezentuje się rewelacyjnie. Obydwa urządzenia trafią do sprzedaży 15 listopada br., ale już w tym tygodniu rusza ich przedsprzedaż.

Więcej o: