Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 trafią na nowe konsole w tym roku. CD Projekt powoli wychodzi z dołka

Daniel Maikowski
CD Projekt zapowiedział, że next-genowe edycje Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 trafią na PS5 i Xboksa Series X jeszcze w tym roku. W środę spółka opublikowała wyniki finansowe, które mogą zwiastować dla Redów nadejście lepszych czasów.

CD Projekt opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał 2021. W tym okresie zysk netto wyniósł 72,6 mln zł i był aż o 125 procent wyższy od oczekiwań rynku. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zysk wzrósł o 32,4 procent. Jeśli chodzi o przychody, to w drugim kwartale spółka wypracowała 273 mln zł, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 181,2 mln zł.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

To pierwsze tak pozytywne informacje dla CD Projektu od dawna. Powiedzieć bowiem, że początek 2021 r. był dla warszawskiego studia trudnym okresem, to w zasadzie nie powiedzieć nic. Wszystko zaczęło się od premiery Cyberpunka 2077. Choć gra początkowo zebrała znakomite recenzje, to szybko okazało się, że jej wersja na konsole PS4 i Xbox One znajduje się w fatalnym stanie technicznym. W efekcie została nawet wycofana ze sklepu PlayStation Store.

Później wszystko posypało się jak domek z kart. Akcje spółki na giełdzie zanurkowały, zainteresowanie Cyberpunkiem 2077 gwałtownie spadło, wyniki finansowe za pierwszy kwartał rozczarowały rynek, a w tle pojawiły się również oskarżenia o mobbing w stosunku do jednego z byłych już pracowników CDR.

Wiele wskazuje jednak na to, ze CD Projekt najgorsze ma już za sobą. Cyberpunk 2077 wrócił do PS Store, firma intensywnie pracuje nad usprawnieniem gry i dodatkami, a opublikowane właśnie wyniki dają nadzieję, że dla warszawskiego studia nadchodzą lepsze czasy.

 

Czytaj też: CD Projekt traci kluczową postać. W tle oskarżenia o mobbing. Kurs mocno w dół

Widać to zresztą po reakcji giełdy. W czwartek przed południem akcje CD Projekt na warszawskim parkiecie drożały o prawie 10 proc. Obecnie kurs spółki oscyluje w okolicach 187-188 złotych.

Serwisowanie Cyberpunka w czasie transformacji studia i w trybie pracy zdalnej, który w znacznej mierze wciąż u nas obowiązuje, jest trudniejsze, ale dajemy z siebie wszystko. Poza kolejnymi aktualizacjami pracujemy obecnie nad innymi projektami, w tym nad dedykowanymi na konsole nowej generacji wersjami Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 oraz nad dodatkiem do Cyberpunka

- powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych podczas prezentacji wyników.

Podział obowiązków w zespołach CD ProjektuPodział obowiązków w zespołach CD Projektu fot. CD Projekt

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na nowe konsole jeszcze w tym roku

Nielubowicz zadeklarował też, że next-genowe wersje Cyberpunka 2077 oraz Wiedźmina 3 zawitają na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X jeszcze przed końcem tego roku, choć nie zdecydował się na podanie dokładnej daty ich premiery.

Next-genowa wersja to ważny krok na drodze naszej przygody w uniwersum Cyberpunka. Mocno wierzymy w długoterminowy potencjał tego IP. Dlatego obecnie pracujemy nad pierwszym rozszerzeniem do gry, choć na ten moment nie mogę powiedzieć o nim nic więcej

- podkreślił podczas konferencji Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Obecnie 40 procent pracowników studia skupia się nad dalszym usprawnieniem Cyberpunka, a kolejne 25 procent, czyli 160 osób, pracuje nad pierwszym dużym dodatkiem do gry.

Zgodnie z naszą obietnicą daną graczom, zamierzamy ulepszać Cyberpunk tak długo, jak będzie to konieczne. W międzyczasie nie tracimy z oczu większego obrazu: chcemy rozwijać inne produkty bazujące na naszych franczyzach i nadal rozwijać nasz podstawowy biznes".

- dodał Kiciński.

Więcej o: