PlayStation Showcase 2021 był spektakularny. Nadchodzą wielkie hity, m.in. nowy God of War i Spider-Man, Wolverine i GTA 5

PlayStation Showcase 2021 już za nami. Sony pokazało poro hitowych produkcji. Głównie sequeli znanych już serii z ugruntowaną marką. Zatrzęsienie trailerów, to niewątpliwa dla fanów gier wideo uczta z suto zastawionym stołem. Kolejne odsłony God of War i Spider-Mana, prezentacja GTA 5 na konsole nowej generacji czy nowy Wolverine, to tylko początek długiej listy zaprezentowanych tytułów.

Sony nie zawiodło podczas czwartkowego PlayStation Showcase 2021. Miało być grubo i bez cienia wątpliwości tak było. Microsoft wygranej w kolejnej generacji konsol szuka w Xbox Game Pass. To logiczne, w końcu usługi abonamentowe rządzą światem rozrywki. Sony natomiast postawiło na wielkie produkcje ekskluzywne prezentowane z jeszcze większą pompą. Każda z propozycji jest nader interesująca i z korzyścią dla graczy. Po PlayStation Showcase 2021 można śmiało stwierdzić, że walka między PS5 i Xbox Series X będzie wyjątkowo zacięta. 

Zobacz wideo Wielkie oczekiwania i wielka... katastrofa. Te gry mocno nas rozczarowały [TOPtech]

PlayStation Showcase 2021. Jakie gry zaprezentowano?

Tegoroczny pokaz gier od Sony maksymalnie skondensowano. 40-minutowa prezentacja składała się praktycznie z samych trailerów. Te przemawiały same za siebie. 

 

Sony oficjalnie zaprezentowało kolejną odsłonę God of War: Ragnarok. Nazwę zdradzono już wcześniej i jasne było, że pozostaniemy w kręgu mitologii nordyckiej. Spektakularny trailer nie zawiódł, a Kratos znów będzie walczył ramię w ramię ze swoim synem - Arteusem. Gra zmierza na PS4 i PS5, jej daty premiery jednak nie zdradzono. 

 

Wiemy natomiast, że w kolejną część człowieka-pająką zagramy dopiero za dwa lata. Marvel's Spider-Man 2 zadebiutuje w 2023 roku, tylko na PS5. Przeciwnikiem Petera Parkera będzie nie kto inny, jak jego nemezis - Venom. Ponownie za grę odpowiada Insomniac Games, co pozwala spokojnie spać fanom serii. To studio nie zawodzi. 

 

Spider-Man to nie jedyna gra, nad którą pracuje Insomniac. Na konsole zmierza bowiem bohater nieco zapomniany w erze Avengers. Mutanci zostali odstawieni na boczny tor, choć jeszcze na początku wieku, Logan był jednym z najpopularniejszych superbohaterów. Tak, dobrze widzicie - nadchodzi Marvel's Wolverine. Otrzymaliśmy jednak jedynie fabularny zwiastun, na grę więc przyjdzie nam jeszcze poczekać, zapewne dłużej niż na kolejną odsłonę przygód Petera Parkera. 

 

Marvel mocno uderzył podczas PlayStation Showcase, bo pokazano jeszcze zwiastun fabularny Strażników Galaktyki. Tu jednak zaskoczenia żadnego nie ma, bo gra została zapowiedziana już dawno i będzie miała premierę już 26 października bieżącego roku na PC, PS4 i PS5, Xbox One i Series X/S oraz Nintendo Switch.  

 

Nie zabrakło GTA 5/Online, które Sony dzięki współpracy z Rockstar miało prawo zaprezentować jako pierwsze. Chodzi oczywiście o wersję na next geny. Niestety wraz ze zwiastunem pojawiła się informacja o przesunięciu premiery na marzec 2022 roku. 

 

Inny wielki remake to powrót Star Wars: Knight of the Old Republic. To być może nawet ważniejsze informacja, niż GTA, bo KotOR to ma już niemal 20 lat i na nowszych systemach jak Windows 10, produkcji nie da się uruchomić. Gra ma zostać odbudowana od podstaw, więc przyjdzie nam na nią jeszcze poczekać. Do kiedy, tego niestety nie podano. 

 

Oprócz tego Sony Pokazało Gran Turismo 7, którego datę premiery zapowiedziano już na marzec przyszłego roku. 

 

Co więcej? Na PS5 i PC zmierza remaster Uncharted: Legacy of Thieves Collection to poprawione dwie ostatnie części serii. Odświeżony zostanie także Alan Wake, który trafi nie tylko na konsole Sony, ale też i te Microsoftu. Japończycy mieli jednak przywilej pokazania traileru, jako  pierwsi. Jeśli chodzi o kontynuacje, to warto jeszcze o informacji, że Vampire: The Masquarade - Blood Hunt zadebiutuje w tym roku również na PS5. 

Nowe serie na PlayStation

Nie zabrakło też miejsca na pokazy nowych gier, które zmierzają na konsole Sony. Te jednak nie wywołały aż takiego szumu, bo w zalewie sequeli legendarnych serii trudno wzbudzić większe zainteresowanie. W przyszłym roku Square Enix wypuści Forspoken. 

 

Dwie kolejne duże produkcje to Ghostwire: Tokyo oraz Project Eve. Nie zabrakło również uroczej produkcji dla młodszych graczy. Jak to zwykle jednak bywa, miła dla oka grafika w przygodówce Tchia, może przyciągnąć do siebie również starszych graczy. 

 
Więcej o: