CD Projekt zaskoczył! Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 i Xbox Series X już dostępny

Daniel Maikowski
We wtorek podczas wirtualnej konferencji CD Projekt RED zaprezentował wersję Cyberpunka 2077 na konsole nowej generacji. Mało kto spodziewał się jednak, że aktualizacja od razu trafi do graczy. Dla dotychczasowych posiadaczy gry jest ona dostępna za darmo, a pozostałe osoby mogą testować ją bezpłatnie przez pięć godzin.

Pierwotnie Cyberpunk 2077 trafił do graczy pod koniec 2020 roku. Wówczas gra nie spotkała się jednak ze zbyt ciepłym przyjęciem. Krytykowano liczne błędy i niedociągnięcia, które widoczne były przede wszystkim w przypadku wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Zobacz wideo Wybieramy najlepsze gry 2021 roku. Zwycięzca może was zaskoczyć [TOPtech]

I choć na nowszych konsolach PS5 i Xbox Series X gra działała o niebo lepiej, to również ich posiadacze mieli podstawy do narzekania. CD Projekt nie przygotował bowiem wówczas next-genowej wersji swej produkcji, co oznaczało, że Cyberpunk 2077 na tych urządzeniach działał jedynie w trybie wstecznej kompatybilności i pod względem wizualnym prezentował się znacznie gorzej niż na PC-tach.

 

Cyberpunk 2077 wchodzi w nową generację. Aktualizacja już dostępna

Mijały kolejne miesiące i choć warszawskie studio w pocie czoła pracowało nad łataniem błędów oraz aktualizacjami, to wersja Cyberpunka na konsole nowej generacji wciąż była jedynie pieśnią przyszłości. Tak upłynął cały 2021 rok. A kiedy gracze zaczęli już tracić nadzieję, CD Projekt postanowił nas zaskoczyć.

We wtorek odbyła się konferencja, podczas której twórcy gry zaprezentowali fragmenty rozgrywki z wersji na konsole PlayStation 5 i  Xbox Series X/S. W czasie wydarzenia mieliśmy również poznać datę premiery wyczekiwanej aktualizacji, znanej jako Patch 1.5. Jednak zamiast daty otrzymaliśmy... samą aktualizację. Patch 1.5 jest już dostępny, a posiadacze Cyberpunka 2077 (bez względu na wybraną platformę) mogą pobrać ją za darmo. Jakie zmiany wprowadza?

Jak wyjaśniają twórcy, dzięki aktualizacji Cyberpunk 2077 jest w stanie wykorzystać dodatkową moc obliczeniową konsol, oferując ulepszenia wizualne i techniczne, m.in.: ray tracing i rozdzielczość 4K z dynamicznym skalowaniem na Xbox Series X i PlayStation 5, oraz szybsze czasy ładowania.

Poza ulepszeniami wprowadzonymi z myślą o PS5 i XSX, aktualizacja wprowadza także usprawnienia dedykowane wszystkim wersjom gry. Wśród nich są m.in. poprawki stabilności i wydajności, zmiany w rozgrywce, ekonomii, w lokacjach, a także działaniu i funkcjonalnościach mapy.

Szeregu modyfikacji doczekały się interakcje dotyczące romansów oraz system zleceń, które gracze otrzymują od fixerów. W ramach aktualizacji gra otrzymała również darmową zawartość dodatkową: nowe bronie, elementy modyfikacji wyglądu postaci, apartamenty, które V może wynająć i nie tylko.

Cyberpunka 2077 można przetestować za darmo. Masz na to 5 godzin

CD Projekt zamierza również zawalczyć dla graczy, którzy do tej pory nie mieli styczności z tytułem lub zniechęcili się do gry po jej kiepskich początkach. Osoby mające ochotę sprawdzić grę  na konsolach nowej generacji mogą to zrobić do 15 marca do godziny 17:00, pobierając darmową wersję próbną.

W jej ramach gracze mogą rozpocząć swoją przygodę w Night City, a następnie po upływie 5 godzin, które przewiduje wersja próbna, kontynuować ją w pełnej wersji gry. Posiadacze gry w wersji na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 również otrzymają możliwość przeniesienia swoich zapisanych stanów gry odpowiednio do wersji na Xbox Series X|S i PlayStation 5

- tłumaczą twórcy.

Pełną listę zmian wprowadzonych przez Aktualizację 1.5 znajdziecie w tym miejscu.

Więcej o: