Kolejne gry do pobrania za darmo na Epic Games Store. Tym razem będzie strasznie

Daniel Maikowski
Użytkownicy usługi Epic Games Store mogą już pobrać za darmo dwie nowe gry. Tym razem do katalogu trafił horror Amnesia: Rebirth oraz przygodowe Riverbond. Tytuły te będą dostępne w promocji do 28 kwietnia.

W ostatnim czasie Epic mocno rozpieszczał graczy. Zaledwie tydzień temu do katalogu darmowych gier trafiła znakomita strategia s/f XCOM 2, za produkcję której odpowiada studio Firaxis Games, założone przez legendarnego Sida Meiera. W tym tygodniu takich fajerwerków nie będzie, ale nie oznacza to wcale, że otrzymamy gry, którymi nie warto sobie zawracać głowy.

Zobacz wideo Czy smartfonowy gigant "umie w laptopy"? Testujemy Realme Book Prime [TOPtech]

Amnesia: Rebirth i Riverbound za darmo w Epic Games Store

Pierwszą produkcją udostępnioną przez Epic jest Amnesia: Rebirth. To pierwszoosobowy horror od szwedzkiego studia Frictional Games, które ma na swoim koncie choćby znakomitą Prenumbrę czy Amnesia: The Dark Descent, czyli prequela Rebirth. Nowa Amnesia otrzymała od serwisu Metacritic ocenę 80/100 (wersja na PC), co jest świetnym wynikiem. W tej odsłonie serii wcielamy się w postać Tasi Trianon. Kobieta straciła pamięć i wyrusza w mroczną podróż, aby odzyskać swoje wspomnienia.

 

Drugim darmowym tytułem od Epic jest Riverbond, gra, której klimat stanowi całkowite przeciwieństwo przerażającej Amnezji. Mamy tu do czynienia z połączniem gatunków RPG oraz hack-and-slash, a to wszystko w malowniczej i wokselowej oprawie wizualnej. W Riverbond możemy zagrać w pojedynkę, ale zdecydowanie większą frajdę sprawia wspólna zabawa ze znajomymi w lokalnym trybie co-op.

 

Jak zawsze, obydwa tytuły będą dostępne za darmo w sklepie Epic Games Store przez tydzień, czyli w tym wypadku do 28 kwietnia do godziny 17. Do swojej biblioteki mogą je dodać osoby, którzy posiadają aktywne konto w usłudze.

Więcej o: