DVB-T2/HEVC - kolejne regiony przejdą na nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej [LISTA]

Wielkimi krokami nadchodzi ostatni etap zmian standardu telewizyjnego. Standard DVB-T2/HEVC zostanie w poniedziałek wprowadzony w kolejnych regionach. Sprawdź, czy Twój telewizor pozwala na odbiór DVB-T2. Nie wiesz, jak to zrobić? Wyjaśniamy.

Czwarty i ostatni etap wprowadzania DVB-T2/HEVC w Polsce rozpocznie się w poniedziałek 27 czerwca. Telewidzowie w województwach lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim zyskają dostęp do nowego standardu nadawania.

Interesuje Cię telewizja? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Telewizja naziemna w nowym standardzie. Sprawdź, czy telewizor odbiera DVB-T2, albo skorzystaj z dofinansowania na nowy sprzęt

Nowe telewizory w większości obsługują DVB-T2. W przypadku starszych odbiorników może okazać się konieczna wymiana telewizora na nowy, lub zakup dekodera. Jak sprawdzić, czy Twój sprzęt pozwala na odbiór DVB-T2? Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • wpisz model swojego telewizora do wyszukiwarki na stronie www.telewizjanaziemna.pl;
  • skorzystaj z kanału Sprawdzam TV, dostępnego na kanale 28.

Jeśli zakup nowego telewizora do odbioru DVB-T2 okaże się ostatecznością, warto pamiętać o możliwości skorzystania z bonów: 100 zł na dekoder i 250 zł na nowy telewizor. W poniższym artykule wyjaśniamy zasady dofinansowania zakupu nowego sprzętu:

Jak wykonać konfigurację na dekoderze DVB-T2 i telewizorze? [INSTRUKCJA]

Najpierw dekoder musi zostać podłączony do zasilania, a następnie przewodem HDMI podłączamy do telewizora dekoder. Kiedy wykonamy już te czynności, przechodzimy do podłączenia przewodu z anteny DVB-T/T2 do wejścia RF IN w dekoderze. Potem podłączamy dekoder do gniazdka. Następnie trzeba włączyć dekoder i pilotem do telewizora przełączyć źródło sygnału na właściwe złącze HDMI lub SCART. Następnie na ekranie powinno pojawić się menu dekodera - wówczas trzeba ustawić m.in. kraj, język i godzinę, a następnie przejść do automatycznego wyszukiwania kanałów.

Jeśli chcesz wykonać konfigurację na telewizorze, na początku podłącz kabel antenowy do telewizora, a następnie włącz go. "Jeżeli telewizor jest uruchamiany po raz pierwszy, domyślne ustawienia pojawią się automatycznie. Postępuj zgodnie z krokami wyświetlanymi na ekranie, w celu konfiguracji telewizora" - czytamy w instrukcji ministerstwa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Bayraktar to przyjaciel ukraińskich żołnierzy. Użycie dronów w wojnie budzi jednak etyczne wątpliwości
Więcej o: