Czwarty i ostatni etap wprowadzania DVB-T2/HEVC w Polsce rozpocznie się w poniedziałek 27 czerwca. Telewidzowie w województwach lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim zyskają dostęp do nowego standardu nadawania.
Interesuje Cię telewizja? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Nowe telewizory w większości obsługują DVB-T2. W przypadku starszych odbiorników może okazać się konieczna wymiana telewizora na nowy, lub zakup dekodera. Jak sprawdzić, czy Twój sprzęt pozwala na odbiór DVB-T2? Możesz to zrobić na dwa sposoby:
Jeśli zakup nowego telewizora do odbioru DVB-T2 okaże się ostatecznością, warto pamiętać o możliwości skorzystania z bonów: 100 zł na dekoder i 250 zł na nowy telewizor. W poniższym artykule wyjaśniamy zasady dofinansowania zakupu nowego sprzętu:
Najpierw dekoder musi zostać podłączony do zasilania, a następnie przewodem HDMI podłączamy do telewizora dekoder. Kiedy wykonamy już te czynności, przechodzimy do podłączenia przewodu z anteny DVB-T/T2 do wejścia RF IN w dekoderze. Potem podłączamy dekoder do gniazdka. Następnie trzeba włączyć dekoder i pilotem do telewizora przełączyć źródło sygnału na właściwe złącze HDMI lub SCART. Następnie na ekranie powinno pojawić się menu dekodera - wówczas trzeba ustawić m.in. kraj, język i godzinę, a następnie przejść do automatycznego wyszukiwania kanałów.
Jeśli chcesz wykonać konfigurację na telewizorze, na początku podłącz kabel antenowy do telewizora, a następnie włącz go. "Jeżeli telewizor jest uruchamiany po raz pierwszy, domyślne ustawienia pojawią się automatycznie. Postępuj zgodnie z krokami wyświetlanymi na ekranie, w celu konfiguracji telewizora" - czytamy w instrukcji ministerstwa.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina