DVB-T2/HEVC - kolejne regiony przejdą na nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej [LISTA]

Wielkimi krokami nadchodzi ostatni etap zmian standardu telewizyjnego. Standard DVB-T2/HEVC zostanie w poniedziałek wprowadzony w kolejnych regionach. Sprawdź, czy Twój telewizor pozwala na odbiór DVB-T2. Nie wiesz, jak to zrobić? Wyjaśniamy.

Czwarty i ostatni etap wprowadzania DVB-T2/HEVC w Polsce rozpocznie się w poniedziałek 27 czerwca. Telewidzowie w województwach lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim zyskają dostęp do nowego standardu nadawania.

Interesuje Cię telewizja? Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Telewizor (zdjęcie ilustracyjne) 250 zł dopłaty do telewizora. Ale nie dla pani Janiny, bo "kupiła za drogi"

Telewizja naziemna w nowym standardzie. Sprawdź, czy telewizor odbiera DVB-T2, albo skorzystaj z dofinansowania na nowy sprzęt

Nowe telewizory w większości obsługują DVB-T2. W przypadku starszych odbiorników może okazać się konieczna wymiana telewizora na nowy, lub zakup dekodera. Jak sprawdzić, czy Twój sprzęt pozwala na odbiór DVB-T2? Możesz to zrobić na dwa sposoby:

  • wpisz model swojego telewizora do wyszukiwarki na stronie www.telewizjanaziemna.pl;
  • skorzystaj z kanału Sprawdzam TV, dostępnego na kanale 28.

Jeśli zakup nowego telewizora do odbioru DVB-T2 okaże się ostatecznością, warto pamiętać o możliwości skorzystania z bonów: 100 zł na dekoder i 250 zł na nowy telewizor. W poniższym artykule wyjaśniamy zasady dofinansowania zakupu nowego sprzętu:

telewizor - zdjęcie ilustracyjne DVB-T2/HEVC. Nie tylko 100 zł na dekoder, ale i 250 zł na telewizor [ZASDAY]

Jak wykonać konfigurację na dekoderze DVB-T2 i telewizorze? [INSTRUKCJA]

Najpierw dekoder musi zostać podłączony do zasilania, a następnie przewodem HDMI podłączamy do telewizora dekoder. Kiedy wykonamy już te czynności, przechodzimy do podłączenia przewodu z anteny DVB-T/T2 do wejścia RF IN w dekoderze. Potem podłączamy dekoder do gniazdka. Następnie trzeba włączyć dekoder i pilotem do telewizora przełączyć źródło sygnału na właściwe złącze HDMI lub SCART. Następnie na ekranie powinno pojawić się menu dekodera - wówczas trzeba ustawić m.in. kraj, język i godzinę, a następnie przejść do automatycznego wyszukiwania kanałów.

Jeśli chcesz wykonać konfigurację na telewizorze, na początku podłącz kabel antenowy do telewizora, a następnie włącz go. "Jeżeli telewizor jest uruchamiany po raz pierwszy, domyślne ustawienia pojawią się automatycznie. Postępuj zgodnie z krokami wyświetlanymi na ekranie, w celu konfiguracji telewizora" - czytamy w instrukcji ministerstwa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Bayraktar to przyjaciel ukraińskich żołnierzy. Użycie dronów w wojnie budzi jednak etyczne wątpliwości
Więcej o: