Smartfon z 18 GB RAM i odświeżaniem 165 Hz? Asus ROG Phone 6 to potężny sprzęt, ale jego cena jest skandaliczna

Podczas konferencji Asus Republic of Games tajwańska firma zaprezentowała swój najnowszy smartfon dla graczy. A w zasadzie dwa smartfony, bo już wkrótce do sprzedaży trafią modele ROG Phone 6 oraz ROG Phone 6 Pro. Czym się różnią i jakie nowości wprowadzają?

Asus przyzwyczaił nas do tego, że w przypadku swoich flagowych gamingowych smartfonów wytacza najcięższe dzieła. Nie inaczej jest tym razem. ROG Phone 6 oraz 6 Pro zostały  wyposażone w układ Snapdragon 8+ Gen 1 (3,2 GHz), czyli najmocniejszy procesor od firmy Qualcomm. Jak podkreśla Asus, jest on nawet o 50 proc. wydajniejszy od Snapdragona 888, który napędzał ROG Phone'a 5.

Zobacz wideo Starcie chińskich średniaków. OPPO Reno 7 vs Realme 9 [TOPtech]

Obydwa modele dysponują dużym ekranem AMOLED o przekątnej 6,78'. Warto dodać, że wyświetlacz ten oferuje odświeżanie na niespotykanym w smartfonach poziomie do 165 Hz, a jeśli dodamy do tego częstotliwość próbkowania dotyku sięgającą 720 Hz i input lag na poziomie zaledwie 23 ms, to otrzymujemy niemal idealną przenośną maszynkę do gier.

Zarówno ROG Phone 6, jak i wersja Pro dysponują baterią o pojemności 6000 mAh. Akumulator ten możemy ładować z mocą 65 W, przy czym odpowiednia ładowarka znajduje się w pudełku z telefonem.

ROG Phone 6 oferuje też technologię bypass charging. Gdy urządzenie jest podłączone do sieci, to czerpie energię bezpośrednio z gniazdka, z pominięciem akumulatora. Ma to wydłużyć jego żywotność.

Asus ROG Phone 6Asus ROG Phone 6 Asus ROG Phone 6

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy tymi dwoma modelami, to najważniejsza związana jest z ich designem. Na tylnym panelu ROG Phone 6 Pro umieszczono dodatkowy niewielki ekran ROG Vision, który wyświetla powiadomienia oraz inne przydatne informacje.

Druga istotna różnica związana jest z ilością pamięci operacyjnej. W przypadku modelu ROG Phone 6 możemy liczyć na maksymalnie 16 GB RAM, natomiast wersja Pro dysponuje 18 GB RAM. Obydwa urządzenia oferują również 512 GB pamięci na dane użytkownika.

Kwestię aparatu celowo zastawiłem na koniec. Nie jest tajemnicą, że w przypadku smartfona do gier pełni on jedynie rolę uzupełniającą. Poprzednie modele ROG Phone nie imponowały możliwościami fotograficznymi. I tutaj też nie spodziewam się wielkiej poprawy.

Asus ROG Phone 6Asus ROG Phone 6 Asus ROG Phone 6

Niemniej jednak ROG Phone 6 dysponuje głównym aparatem o rozdzielczości 50 MP ze sprawdzonym w bojach sensorem IMX766 od Sony. Do dyspozycji mamy również obiektyw ultraszerokokątny 13 MP oraz oczko marko 5 MP.

Jeśli chodzi o cenę, to jest drogo, a nawet bardzo drogo. Model ROG Phone 6 został wyceniony na 4 999 zł, natomiast kolei wersja Pro na - bagatela -  6 399 zł. Jest to kwota absolutnie nie do przyjęcia. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mówimy tu o niszowym urządzeniu skierowanym do konkretnej grupy użytkowników, którą w tym wypadku są oczywiście gracze.

Posłuchaj podcastu
Więcej o: