"Stray" nową grą najlepiej ocenianą na Steam w 2022 roku. Symulator kitku pobił God of War PC

"Stray" zadebiutował w ubiegłym tygodniu i kilka dni wystarczyło mu, by podbić listy sprzedaży. Ten symulator kota jest świetnie oceniany i w 2022 roku nie ma sobie równych na portalu Steam. Przebił nawet port God of War na PC.

Symulatory przeżywają renesans. Kolejne produkcje idą w coraz dziwniejsze rejony, a jednocześnie cieszą się olbrzymią popularnością, jak symulator dilera narkotyków od polskich twórców, symulator stacji benzynowej czy... symulator kozy. Do sprzedaży w ubiegłym tygodniu trafiła kolejna gra z tego gatunku, która jednak nieco się wyróżnia w tej kategorii.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

"Stray" najlepiej ocenianą grą na Steam

"Stray" to symulator kota, choć nie jest to typowe domowe zwierzątko. Główny bohater przemierza opuszczone przez ludzi cyberpunkowe miasto. Mieszkają tam jedynie roboty. Kot ma wydostać się z miasta, które olśniewa swoim neonowym wyglądem. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak można wyczytać z recenzji, nie jest to produkcja łatwa niczym życie domowego futrzaka. To melancholijna opowieść grozy, a przez całą rozgrywkę towarzyszy nam uczucie niepokoju. Mimo tego w grze możemy robić typowe kocie rzeczy, jak miauczenie, czy zrzucanie wszystkiego z wysokości. Symulację życia kota osadzono więc w ciekawszym środowisku, niż codzienne życie tych zwierząt w naszych domach. Spanie, jedzenie i okazjonalna zabawa mogłyby się nam szybko znudzić. Przemierzanie mrocznego miasta ma w sobie więcej uroku i dostarcza zabawy na około 8 godzin. 

Produkcja okazała się dużym hitem. Nie tylko trafiła na listę bestsellerów Steam. Wersja na PC wśród gier wydanych w 2022 roku ma najwyższą ocenę. 95,88 proc. pozwoliło wyprzedzić God of War (3. miejsce - 95,18 proc.) oraz PowerWash Simulator (2. miejsce - 95,39 proc.). Tytuł można ograć również na PS4 oraz PS5

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: