Elon Musk oskarża Twittera o oszustwo. Złożył pozew, chce odszkodowania. "Zmyślona historia"

Miliarder Elon Musk złożył pozew przeciwko Twitterowi. Oskarża w nim serwis społecznościowy o oszustwo. Musk wyjaśnił, że Twitter wprowadził w błąd jego zespół w kwestii prawdziwej bazy użytkowników portalu. Wcześniej to Twitter złożył pozew przeciwko Muskowi z powodu przerwanej transakcji zakupu na kwotę 44 mld dolarów.

W pozwie Elon Musk, właściciel Tesli i SpaceX, zarzucił Twitterowi oszustwo, naruszenie umowy zakupu portalu oraz naruszenie Texas Securities Act (prawa stanowego, dotyczącego regulacji branży papierów wartościowych w Teksasie) - podaje "The Washington Post". Jak dodaje "Wall Street Journal", pozew został wniesiony 29 lipca do sądu Delaware Chancery Court i został upubliczniony w czwartek (4 sierpnia).

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Elon Musk i Twitter obrzucają się pozwami. Miliarder chce odszkodowania

Elon Musk uważa, że Twitter wprowadził go w błąd w kwestii faktycznej liczby użytkowników. Adwokaci miliardera twierdzą, że portal społecznościowy ma o 65 mln mniej aktywnych użytkowników dziennie, którzy mogą zarabiać z reklam, niż wskazywał portal - pisze "The Washington Post". Miliarder domaga się również odszkodowania, choć nie podał konkretnej kwoty w pozwie.

Twitter odrzucił zarzuty Muska. W oświadczeniu, które zostało opublikowane w czwartek, firma podkreśliła, że argumenty miliardera to "zmyślona historia", która miałaby pozwolić mu uniknąć wywiązania się z umowy o zakupie serwisu - wskazuje Associated Press. Proces w tej sprawie ma ruszyć 17 października.

Elon Musk chciał kupić Twittera za 44 mld dolarów. Już nie chce

Przypomnijmy - zgodnie z kwietniową umową Elon Musk miał kupić Twittera za 44 mld dolarów. Według biznesmena spółka nie przedstawiła wyczerpujących informacji na temat tego, jak duża część kont na platformie jest obsługiwana przez boty, więc zrezygnował z zakupu. Twitter pozwał Elona Muska za naruszenie umowy na zakup serwisu społecznościowego i chce, aby sąd nakazał miliarderowi dokończenie transakcji za uzgodnioną kwotę 44 mld dolarów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Jak uniknąć buntu maszyn? Czy da się wychować sztuczną inteligencję? [Next Station]
Więcej o: