Motorola zaprezentowała nowego Moto Razr. Składany smartfon wyprzedał się w 5 minut

Bartłomiej Pawlak
Motorola zaprezentowała właśnie nową generację swojego składanego modelu Moto Razr. Tym razem producent nie bazuje już na sentymencie, a nowy Razr stał się ciekawą alternatywą dla Galaxy Z Flipa 4. W połączeniu ze stosunkowo niską ceną sprawiło to, że w Chinach cały partia urządzeń rozeszła się w 5 minut.
Zobacz wideo "Składak" inny niż wszystkie? Co potrafi Samsung Galaxy Z Flip 3? [TOPtech]

Pierwszą generację modelu Razr Motorola pokazała w listopadzie 2019 roku. Smartfon nawiązywał designem do kultowej komórki Razr V3 z 2004 roku, ale był wyposażony w nowoczesne rozwiązania, na czele z dużym, składanym ekranem. We wrześniu 2020 roku zadebiutowała kolejna generacja składanego Razra, ale potem nastała cisza. 

Nowa Motorola Razr to najlepszy konkurent Galaxy Z Flipa

Teraz Motorola ponownie powróciła do pomysłu i zaprezentowała trzecią generację składanego smartfona sygnowanego nazwą Moto Razr. Tym razem zmieniła się jednak nieco koncepcja, i zamiast mocno nawiązywać do starego telefonu z klapką, Motorola postanowiła skupić się na zrobieniu dobrego "składaka". 

Nowy Razr nie będzie już tak bardzo bazować na sentymencie klientów, ale ma większy ekran wypełniający prawie cały wewnętrzny panel smartfona (z oczkiem na kamerkę do selfie). Całość wygląda teraz zdecydowanie lepiej.

Razr dostał elastyczny ekran P-OLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości 1080 x 2400 pix i odświeżaniu aż 144 Hz. Do tego na "klapce" ma mniejszy wyświetlacz pomocniczy o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 800 x 573 pix. Służy on wyłącznie do zmiany podstawowych ustawień oraz odczytania powiadomień.

Motorola Moto Razr 2022Motorola Moto Razr 2022 fot. Materiały Lenovo (brand.lenovo.com.cn)

Sercem urządzenia jest z kolei topowy, najszybszy dziś procesor Snapdragon 8+ Gen 1 współpracujący z 8 lub 12 GB pamięci RAM i 128, 256 lub 512 GB przestrzeni na dane. Są też dwa aparaty (główny 50 Mpix z optyczną stabilizacją i szerokokątny 13 Mpix), a całość zasila akumulator o pojemności 3500 mAh (ładowanie 33 W).

Motorola Razr wyprzedała się w Chinach w 5 minut

Nowy Razr stał się tym samym ciekawą alternatywą dla składanych smartfonów Samsunga z serii Z Flip, przede wszystkim pokazanego w tym tygodniu Galaxy Z Flip 4. Powinien być też zdecydowanie bardziej użyteczny od składanych smartfonów Motoroli z poprzednich dwóch generacji.

Zapewne to w połączeniu ze stosunkowo niską ceną (od ok. 4050 zł za najtańszą wersję do 4920 zł za najdroższą) sprawiło, że jak na razie producent nie musi narzekać na brak zainteresowania. Motorola ze startem sprzedaży nie czekała zbyt długo i pierwszą partię 10 tys. sztuk od razu wypuściła w Chinach. Wszystkie egzemplarze... rozeszły się w 5 minut.

Haczyk jest jeden. Na razie Razr 2022 jest dostępny wyłącznie w Państwie Środka (Motorola Mobility należy do chińskiego Lenovo) i producent nie zdradza, czy i kiedy telefon trafi na pozostałe rynki. Logicznym posunięciem będzie zapewne wprowadzenie go do sprzedaży również w USA i Europie, ale na szczegóły musimy zaczekać. Oby tylko cena pozostała na wciąż atrakcyjnym poziomie.

Więcej o nowych technologiach przeczytacie na Gazeta.pl

Więcej o: