Awaria Facebooka. "Widzę jakieś kosmiczne rzeczy na swojej tablicy"

Użytkownicy Facebooka zgłaszają awarię serwisu. Jak wskazują, na ich tablicy zaczęły pojawiać się wpisy osób z innych krajów, których nie mają w obserwowanych.

Jak wskazuje serwis Downdetector.pl, na którym można obserwować przerwy w dostawie poszczególnych usług w internecie, pierwsze zgłoszenia o awarii Facebooka masowo zaczęły napływać w środę od ok. godziny 8:00. Do godz. 9:50 napłynęło kilkanaście tysięcy zgłoszeń o problemach z dostępem do serwisu.

Awaria FacebookaAwaria Facebooka Źródło: Downdetector

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Facebook ma awarię. "Tablica zasypana spamem sławnych profili i osób"

56 proc. zgłoszeń dotyczy problemów z aplikacją. 32 proc. użytkowników wskazuje na problemy z tablicą Facebooka, a 12 proc. na stronę internetową tej platformy. Internauci podkreślają, że na ich tablicy zaczęły pojawiać się wpisy osób z innych krajów, których nie znają i nie obserwują.

"Widzę jakieś kosmiczne rzeczy na swojej tablicy. Nic mojego, jakieś posty osób, których nie znam i mieszkają np. w USA" - komentuje jeden z użytkowników. "Wyskakuje mi w dużej ilości na tablicy, jak ktoś pisze do Lewandowskiego i innych, których obserwuję" - wskazuje kolejny. "Cała tablica zaśmiecona spamem od sławnych profili i osób" - czytamy.

"Lewandowski, Neymar, Adele, Shakira, Pink Floyd, Evanescence, Ozzy Osbourne i wiele innych... tablica zasypana spamem" - pisze kolejny internauta w serwisie Downdetector.pl.

Nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Facebook nie wystosował dotychczas żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA]

Liczba nowych zgłoszeń o awarii w Downdetector.pl po godz. 12:00 wyraźnie spadła, co sugeruje, że usterka na Facebooku została już usunięta.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Meteawersum, czyli Matrix is here. Czy powinniśmy bać się nowego świata od Zuckerberga?
Więcej o: