Oto Apple Watch Ultra. Piekielnie wytrzymały i piekielnie drogi zegarek dla wymagających

Daniel Maikowski
Przecieki okazały się trafne. Na środowej konferencji w Cupertino Apple pokazał najmocniejszą i najdroższą wersję zegarka Apple Watch, która jest skierowany przede wszystkim do amatorów sportów wyczynowych. Apple Watch Ultra dysponuje większą tarczą, tytanową obudową oraz wyświetlaczem oferującym nawet 2000 nitów jasności.

Apple Watch Ultra to zdecydowanie największy zegarek Apple w historii. Jego koperta ma aż 49 mm, a z wierzchu pokryto ją szafirowym szkłem, pod którym skrywa się wyświetlacz o jasności maksymalnej na poziomie 2000 nitów. Obudowa urządzenia została wykonana z lotniczego tytanu, a koperta ma podwyższone brzegi, co dodatkowo chroni wyświetlacz przed zarysowaniami i uszkodzeniami.

Zobacz wideo Apple jedynie kopiuje od innych? Bzdura. Te trzy urządzenia zmieniły świat technologii [TOPtech]

Obudowa Apple Watch Ultra spełnia warunki standardu MIL-STD-810H, co oznacza, że zegarek ten może pracować w temperaturach od -20 do aż 55 stopni Celsjusza. 

Nowy zegarek Apple, w odróżnieniu od standardowego modelu Apple Watcha, dysponuje dodatkowym programowalnym przyciskiem czynności, który daje nam szybki i łatwy dostęp do dodatkowych funkcji. Tę nowość docenią m.in. biegacze. Przyciskiem czynności można natychmiast rozpocząć trening, przejść do kolejnego interwału albo zacząć kolejny etap treningu mieszanego

Urządzenie dysponuje zestawem trzech mikrofonów, co ma w znaczący sposób poprawiać jakość dźwięku podczas połączeń głosowych. Apple chwali się nowym adaptacyjnym algorytmem, który pomaga w tłumieniu hałasów płynących z otoczenia.

Apple Watch UltraApple Watch Ultra fot. Apple

Wraz z nowym zegarkiem dysponują również nowe opaski:

  • Opaska Trail - najsmuklejsza opaska do Apple Watch. Zaprojektowano ją z myślą o biegach i sportach wytrzymałościowych. 
  • Opaska Alpine - powstała z dwóch splecionych ze sobą warstw materiału, więc nie ma żadnych szwów. Końcowe pętle przeplatane wytrzymałą przędzą umożliwiają łatwą regulację długości.
  • Opaska Ocean - powstała specjalnie do ekstremalnych sportów wodnych i nurkowania rekreacyjnego. Ma tytanową sprzączkę i szlufkę z mechanizmem sprężynowym.

Apple Watch UltraApple Watch Ultra fot. Apple

Apple Watch Ultra - smartwatch dla wymagających

Podczas prezentacji Apple na każdym kroku podkreślał, że Apple Watch Ultra to produkt skierowany do najbardziej wymagających użytkowników - przede wszystkim dla amatorów sportu. To pierwszy Apple Watch, w którym zastosowano GPS o podwójnej częstotliwości, obsługujący pasma GPS, L1 i L5, a  także nowe algorytmy pozycjonowania.

Jak na zegarek dla sportowców przystało, Apple Watch Ultra dysponuje znacznie bardziej wytrzymałą baterią od swoich poprzedników. Pozwoli ona nawet na 36 godzin pracy urządzenia na jednym ładowaniu lub aż 60 godzin w trybie niskiego zużycia energii. 

Apple Watch Ultra wyposażono w nową funkcję monitowania temperatury, która pozwala na wnikliwą analizę stanu zdrowia. Jak tłumaczy Apple, konstrukcja dwóch czujników ogranicza przekłamania, których przyczyną może być środowisko zewnętrzne lub sam organizm.

Za jakość trzeba będzie jednak zapłacić i to całkiem sporo. Polska cena urządzenia to aż 4 799 zł. Zamówienia można składać już od środy, a do sprzedaży w naszym kraju zegarek trafi 23 września.

Więcej o: