Ukryte funkcje na Facebooku - sześć ułatwień, które usprawnią działanie aplikacji

Facebook to jedna z najbardziej popularnych platform społecznościowych w Polsce. Chociaż większość z nas korzysta z niej niemal codziennie, to nie zna ułatwień, które mogą uprzyjemnić korzystanie z serwisu. Część z nich jest bowiem ukryta przed użytkownikami w wielu zakładkach. Na które ułatwienia warto zwrócić uwagę?

Facebook posiada wiele ułatwień, które mogą ułatwić nam korzystanie z aplikacji. Nie zawsze są to jednak funkcje, które z łatwością można znaleźć w ustawieniach. Jakie zmiany warto rozważyć korzystając z tej platformy? 

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Ukryte funkcje na Facebooku - sześć ułatwień dla użytkowników 

  • Aktywność w reklamach

Reklamy to jeden z aspektów, który nie jest zbyt mile widziany przez użytkowników serwisów społecznościowych. Niestety są one nieodzownym elementem bezpłatnych platform. Na Facebooku możemy czasem zauważyć, że niektóre reklamy pojawiają się częściej, niż inne. Jak się okazuje, im częściej klikamy w post sponsorowany, tym częściej będą pojawiały nam się posty z danej kategorii. Aktywność w reklamach można sprawdzić w zakładce "Ustawienia i prywatność", a następnie w podzakładce "Ostatnia aktywność dotycząca reklam".

  • Kopia profilu

Kopia profilu pozwoli zachować posty, filmy i wszystkie publikowane informacje. Można zrobić ją klikając w "Ustawienia". W zakładce "Twoje informacje na Facebooku" należy wyszukać opcję zrobienia kopii zapasowej profilu i gotowe.

  • Zapisanie postów na później

Czasem nie możemy odszukać posta, którego widzieliśmy w ciągu dnia. Jak się okazuje, można zapisać artykuł, film czy daną wypowiedź na Facebooku, by wrócić do niej później. W tym celu trzeba nacisnąć symbol trzech kropek, które widnieją po prawej stronie postów i kliknąć w "Zapisz link".

  • Przypominanie o urodzinach

Jest to dość pożyteczna funkcja - niektórzy jednak nie lubią komunikatów o urodzinach znajomych, które są wysyłane przez aplikację m.in. na maila. Jeśli chcemy je wyłączyć, to należy wejść w zakładkę "Ustawienia" i wybrać "Preferencje". Następnie klikamy w "Powiadomienia" i szukamy zakładki "Urodziny", gdzie możemy wyłączyć tę funkcję.

  • Automatyczne odtwarzanie filmów

Automatyczne odtwarzanie filmów jest problematyczne zwłaszcza wtedy, gdy zapomnimy ściszyć dźwięk. Tę funkcję da się jednak zablokować w "Ustawieniach". W zakładce "Preferencje" trzeba odszukać "Multimedia", gdzie jest opcja wyłączenia automatycznego włączania się filmów.

  • Facebookowe randki

Randki na Facebooku to jedna z nowych opcji. Aby z niej korzystać, należy utworzyć profil i włączyć usługi lokalizacji dla Facebooka. W aplikacji należy odnaleźć zakładkę "Menu", w której znajduje się podzakładka "Randki". Po jej kliknięciu trzeba nacisnąć przycisk "Rozpocznij" i przejść do pytań - niektóre można pominąć, ale warto odpowiedzieć na wszystkie z nich. Następnie trzeba potwierdzić chęć utworzenia profilu. Po kliknięciu "Potwierdź" musimy uzupełnić profil o dodatkowe informacje i zdjęcia.

Więcej o: