Zmiany w PKP Intercity. Będzie nowa aplikacja mobilna. W 2030 dwa razy więcej pociągów niż obecnie

PKP Intercity w 2030 roku planuje uruchamiać około dwa razy więcej pociągów niż obecnie. Przewoźnik pracuje nad strategią rozwoju. Jeszcze w tym roku zostanie udostępniona nowa aplikacja mobilna dla pasażerów.

PKP Intercity zwiększa środki i rozszerza swoją strategię rozwoju i inwestycji. W efekcie planuje do końca dekady podwoić liczbę pociągów. Według szacunków, w 2030 roku firma przewiezie ponad 88 mln pasażerów. Jak czytamy w komunikacie, najnowsze prognozy wskazują, że 2022 rok spółka zakończy z ponad 50 milionami podróżujących, co będzie oznaczać pobicie rekordowego do tej pory wyniku z 2019 roku.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Najlepszy biznesowy laptop z Windowsem? Testujemy Huawei Matebook X Pro (2022)

PKP Intercity wprowadza nową aplikację mobilną

Jak zauważa przewoźnik, aby utrzymać wzrost zainteresowania transportem kolejowym, ważne jest podnoszenie jakości podróży, dlatego w perspektywie 2030 roku planuje zapewnić stabilną i przewidywalną ofertę.

"Normą we wszystkich pociągach PKP Intercity ma być m.in. klimatyzacja, gniazdka elektryczne, dostęp do usługi gastronomicznej, możliwość skorzystania z wi-fi oraz platformy multimedialnej, ułatwienie dostępu dla osób z niepełnosprawnościami i o ograniczonej możliwości poruszania się, miejsca specjalne dla opiekunów z dziećmi oraz miejsca do przewozu rowerów" - podaje zarząd w komunikacie.

W ciągu kilku najbliższych lat PKP Intercity planuje m.in.: wprowadzić nowoczesny system sprzedaży biletów, uruchomić program lojalnościowy, rozwijać zdalne kanały sprzedaży, a jeszcze w tym roku wprowadzi nowoczesną aplikację mobilną.

Zdjęcie ilustracyjne Posłanka zapytała resort Sasina o darmowe toalety na dworcach. Opłaty pozostaną

Trzy kategorie podróży: ekonomiczna, średnia, wysoka

Docelowo PKP Intercity planuje wprowadzić do swojej oferty podróże w ramach trzech kategorii: ekonomicznej, średniej oraz wysokiej.

  1. Pociągi kategorii wysokiej zapewnią połączenia między największymi miastami i z najkrótszym czasem przejazdu. Połączenia będą obsługiwane pojazdami EZT, mogącymi jeździć z prędkością maksymalną 250 km/h.
  2. Pociągi kategorii średniej połączą główne aglomeracje, zatrzymując się w mniejszych ośrodkach, jak również będą kursować za granicę. Ta kategoria będzie obsługiwana przez klasyczne składy wagonowe o maksymalnej prędkości 200 km/h.
  3. Pociągi kategorii ekonomicznej będą podróżować z maksymalną prędkością 200 km/h pomiędzy głównymi aglomeracjami z zatrzymaniami w mniejszych miastach i miejscowościach. 

PKP Intercity ogłasza promocje na bilety - zdjęcie ilustracyjne Z Warszawy do Krakowa za 20 zł. PKP ma milion tańszych biletów na jesień

Więcej o: