Niebezpieczna aplikacja w Google Play. Masz ją na swoim telefonie? Lepiej ją odinstalować

Jedna z nowych aplikacji w sklepie Google Play okazała się wadliwa i wręcz niebezpieczna. Zamiast wysyłać i odbierać SMS-y, tworzy fikcyjne konta. Niestety aplikacja została pobrana przez ponad 100 tysięcy osób.

Nowych aplikacji wciąż przybywa, niestety tych "podstępnych" także. Eksperci od bezpieczeństwa wykryli kolejną niebezpieczną aplikację w Google Play. Sprawdź, czy nie masz jej na swoim telefonie.

Niebezpieczne aplikacje w naszych telefonach

W sklepie Google Play co jakiś czas pojawiają się aplikacje, którym jakimś cudem udaje się uniknąć kontroli antywirusowej. Gdy tylko tak się stanie, zawsze znajdą się użytkownicy, którzy aplikację pobiorą. A kiedy do tego dojdzie, zaczynają się problemy, bo w wielu z nich ukryte są tzw. "konie trojańskie", które infekują urządzenie, np. by wykradać dane.

W ostatnim czasie eksperci wykryli bardzo niebezpieczną aplikację w sklepie Google Play. Dlaczego niebezpieczną? Bo wykrada nasze dane z telefonów. Co gorsza, aplikacja została pobrana przez ponad 100 tysięcy osób. 

Zobacz wideo Visa - aplikacja w telefonie do mobilnych płatności

"Symoo". Aplikacja, która wykrada dane

Aplikacja "Symoo", którą możemy znaleźć w sklepie Google Play, służy do wysyłania i otrzymywania wiadomości SMS. Tak przynajmniej wynika z jej opisu. Jak czytamy w serwisie Dobre Programy, "nieprawidłowości związane z jej działaniem zauważył badacz bezpieczeństwa z firmy Eviny - Maxime'a Ingrao".

Sprawa zrobiła się dość głośna, a "wadliwą" aplikacją interesuje się coraz więcej osób. W serwisie Bleeping Computer czytamy, że Maxime Ingrao zgłosił swoje zastrzeżenia do Google, ale nie otrzymał odpowiedzi w tej sprawie. Sam portal także próbował skontaktować się z firmą. Brak jednak odpowiedzi z ich strony.

Eksperci ustalili, że fałszywa aplikacja "Symoo" służy cyberprzestępcom do tworzenia kont w takich witrynach jak: Microsoft, Google, Instagram, Telegram i Facebook.

Masz taką aplikację w telefonie? Koniecznie ją usuń. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: