Sony zapowiada zmianę. Od teraz nie będzie już problemów z dostępnością PlayStation 5

Sony zapowiedziało, że to koniec problemów z dostępnością PlayStation 5 - mimo wciąż dużego popytu na konsole. Firma poinformowała również, że do tej pory sprzedano już 30 mln egzemplarzy PS5 na całym świecie.
Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

Problemy z dostępnością konsol PlayStation 5 występowały od chwili, gdy Sony oficjalnie wprowadziło ją na rynek pod koniec 2020 roku. Dochodziło wręcz do tego, że część sprzedawców (również w Polsce) sztucznie zawyżała ceny, aby więcej zarobić na egzemplarzach, które wciąż pozostawały w magazynach.

Sony: koniec problemów z dostępnością PS5. Bezprecedensowy popyt

Z problemami mamy się jednak całkowicie pożegnać. Firma Sony podczas rozpoczynających się właśnie targów CES 2023 w Las Vegas poinformowała, że nie ma już kłopotów z dostępnością PS5. Japończycy przyznali, że w ostatnich dwóch latach mierzyli się z "bezprecedensowym popytem", jednak od teraz klienci, którzy chcą kupić konsolę, mogą już zrobić to bez przeszkód.

Sony dodało, że PS5 w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od momentu debiutu w ręce klientów trafiło już 30 mln egzemplarzy konsoli, z czego duża część podczas okresu świątecznego. Zeszłoroczny grudzień miał być zresztą rekordowym okresem od momentu, gdy PS5 trafiło do sprzedaży.

Faktycznie jeszcze w listopadzie 2022 roku Sony informowało, że sprzedało 25 mln konsol najnowszej generacji. Przez ostatnie dwa miesiące wynik ten udało się zatem poprawić o kolejne 5 milionów. 

Podczas CES 2023 Sony zaprezentowało również innowacyjny kontroler do PS5 o dość niespotykanym wyglądzie (Projekt Leonardo). Kontroler ma trafić na rynek (choć nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie) i będzie skierowany do osób niepełnosprawnych.

Więcej ciekawostek technologicznych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: