Messenger. Jak zobaczyć wiadomości usunięte w aplikacji? Przedstawiamy instrukcję, krok po kroku

Usunięcie wiadomości w aplikacji Messenger często powoduje ogromne zaciekawienie, jaka była jej treść i dlaczego autor ją usunął? O ile na drugie pytanie trudno będzie znaleźć odpowiedź nie pytając autora, to treść usuniętej wiadomości możemy poznać. Potrzebny jest konkretny widget oparty o zapisane w telefonie dane. Jak przejść przez proces jego obsługi? Wyjaśniamy.

Dodanie do aplikacji Messenger opcji usuwania wiadomości sprawiło, że rozmówca może nie zobaczyć treści tekstu, który "cofnęliśmy". Pokazany jest jednak komunikat, iż taką wiadomość usunęliśmy. Jako że informacje z aplikacji mogą być zapisywane w pamięci telefonu, jest możliwość odtworzenia usuniętej treści. 

Wiadomość na aplikacji Messenger. Jak zobaczyć usuniętą treść? Instrukcja krok po kroku

Jak podaje portal ofeminin.pl, by zobaczyć usuniętą wiadomość, należy przejrzeć historię powiadomień, w której mogła się ona zapisać. Dziennik powiadomień zachowuje nawet te powiadomienia, które znikają. Można wniknąć w ich szczegóły. W przypadku Messengera zawarte są zarówno informacje o nadawcy, jak i treść wiadomości. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zatem dojść do usuniętej  wiadomości?

* Po pierwsze, musimy utworzyć widget, który będzie skrótem do dziennika powiadomień. Należy przytrzymać palec na ekranie, by wywołać menu edycji ekranu. Następnie wybieramy opcję "Widgety" i przewijamy do pozycji "Ustawienia". Wybieramy "Skróty do ustawień", następnie "Dziennik powiadomień" - ten pojawi się jako widget lub skrót ekranowy;

* Otwieramy Dziennik powiadomień, zawarta będzie w nim historia powiadomień z podziałem na aplikacje;

* Wyszukujemy powiadomienia z aplikacje Messenger - tam otwieramy szczegóły usuniętej wiadomości wysłanej przez nadawcę;

* Ukaże nam się tekstowe logo wiadomości. Jest to dość długi tekst, zatem przejrzenie go może trochę zająć. Tam znajdziemy szczegóły usuniętej wiadomości. 

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Czy jest inna opcja na zobaczenie usuniętej wiadomości w aplikacji Messenger?

Możliwa jest jeszcze inna droga do zobaczenia usuniętej wiadomości. Należy pobrać dane Facebooka, tam dostępne są nawet te, które skasowaliśmy. Sam proces pobierania może jednak zająć nawet kilkadziesiąt godzin. Odbywa się to poprzez narzędzie "Pobieranie Twoich informacji":

  • Klikamy "Account" - znajduje się w prawym górnym roku Facebooka;
  • Wybieramy "Ustawienia i prywatność" , później "Ustawienia";
  • Klikamy "Twoje informacje" - znajdują się w kolumnie po lewej stronie;
  • Obok opcji "Pobieranie Twoich informacji" należy kliknąć "Wyświetl".

Bezpieczeństwo - dbaj o swoje dane!

Należy jednak zachować ostrożność i stronić od podejrzanych sposobów, które w teorii chcą pomóc nam w odzyskaniu informacji o treści wiadomości. Trzeba uważać na aplikacje oraz programy, które nie budzą zaufania, by nie okazało się, że stworzone są po to, wyłudzić nasze dane. 

Więcej o: