Apple pracuje podobno nad składanym iPadem. Premiera być może nawet w przyszłym roku

Apple ma pracować nad pierwszym urządzeniem ze składanym ekranem i prace te są już podobno dość zaawansowane. Nie będzie to jednak iPhone, ale iPad. Zdaniem wiarygodnego źródła, tablet może zostać zaprezentowany już w 2024 roku.
Zobacz wideo Zbyt wielki, by upaść. iPad Pro (2022) to wydajnościowa bestia, którą trudno okiełznać [TOPtech]

Na rynek urządzeń z elastycznymi ekranami weszło już kilku producentów, przede wszystkim Samsung z dwoma seriami smartfonów Galaxy Z Fold i Z Flip. Zabrakło jednak Apple, które z reguły nie lubi spieszyć się z wprowadzaniem "ryzykownych" innowacji. To ma się jednak niebawem zmienić.

Apple ma pracować nad składanym iPadem. Premira niebawem

O tym, że Apple planuje zaprezentować wreszcie jakieś urządzenie ze składanym ekranem, spekuluje się już od dawna. Teraz dowiadujemy się, że premiera takiej nowości jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, który jest dość wiarygodnym źródłem przecieków, pierwszym składanym urządzeniem będzie nie iPhone'a, ale iPad.

Zdaniem informatora składany iPad powinien trafić na rynek już niebawem, bo jeszcze w 2024 roku i będzie znacznie różnić się designem od dotychczasowych iPadów. Urządzenie ma być wyposażone we wbudowaną podpórkę wykonaną z włókna węglowego, którą wykona dla Apple firma Anjie Technology. Niestety nie dowiadujemy się niczego na temat specyfikacji nadchodzącego urządzenia.

Analityk uważa też, że przez najbliższe 9-12 miesięcy Apple nie wprowadzi na rynek żadnych nowych tabletów, bo masowa produkcja odświeżonej wersji iPada mini zacznie się dopiero w pierwszym kwartale 2024 roku.

Nie pierwszy raz mówi się o składanym iPadzie

To nie pierwszy raz, gdy mówi się, że Apple zacznie swoją przygodę ze składanymi urządzeniami nie od iPhone'a, ale od iPada. W październiku analitycy z CCS Insight twierdzili, że Apple zamierza stworzyć składanego iPada, aby nabrać doświadczenia w tego typu konstrukcjach jeszcze przed rozpoczęciem prac nad składanym iPhonem.

Według innych źródeł Apple już testuje elastyczny wyświetlacz do iPada i będzie miał on przekątną aż 20 cali. Amerykanie mają podobno współpracować z LG w pracach nad ultracienkim materiałem ochronnym, który miałby pokryć ekran. Według wcześniejszych przecieków, pierwszy składany iPad ma pojawić się na rynku nie w 2024, ale w 2026 lub 2027 roku.

Więcej ciekawostek na temat produktów Apple znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: