FIFA 23 może zostać największym hitem w historii serii. EA: jest na dobrej drodze

Electronic Arts uważa, że FIFA 23 ma sporą szansę zostać najlepiej sprzedającą się i najbardziej dochodową grą w historii całej serii. Jednocześnie powinna zostać też "największym tytułem w historii franczyzy". To może być piękne zamknięcie niezwykłej serii.
Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Wydana we wrześniu 2022 roku FIFA 23 jest 30. i jednocześnie ostatnią już grą z całej serii FIFA. Electronic Arts przyznało teraz, że gra ma sporą szansę zostać nie tylko zostać największym hitem serii, ale i największym tytułem franczyzowym w historii.

EA: FIFA 23 ma szanse zostać największym tytułem

O tym, że EA nie będzie wydawało kolejnych gier z serii FIFA, wiadomo już od maja 2022 roku. Kalifornijski producent nie dogadał się z międzynarodową organizacją piłkarską FIFA, przez co nie przedłużono licencji na korzystanie z należących do niej praw, m.in. nazwy. 

Teraz EA podsumowało swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny (czyli zakończony 31 grudnia 2022), zdradzając w raporcie, jak radzi sobie FIFA 23. Okazuje się, że gra cieszy się ogromną popularnością wśród fanów elektronicznej piłki. EA przyznało, że najnowsza odsłona serii cieszyła się "rekordowym zaangażowaniem (graczy) w trzecim kwartale".

Co więcej, producent gry stwierdził, że FIFA 23 "ma szanse zostać największym tytułem w historii franczyzy". Jeśli faktycznie tak się stanie, FIFA 23 będzie nie tylko najbardziej kasową grą całej serii, ale i wszystkich gier, które korzystają z licencji na użyczenie m.in. wizerunku podmiotów trzecich. Zwłaszcza że FIFA 23 wciąż dobrze się sprzedaje. 

Jak podaje serwis eurogamer.pl, tylko w Ameryce Północnej sprzedaż gry wzrosła o 50 proc. względem poprzedniej odsłony. W pierwszym tygodniu od wydania, FIFA 23 rozeszła się z 10,3 mln egzemplarzy. Dla porównania, FIFA 22 przyciągnęła 9,1 mln fanów przez pierwszych dziesięć dni.

Najwyraźniej fani gier piłkarskich chcą zachować sobie ostatni tytuł z wydawanej przez prawie trzy dekady serii FIFA. Na szczęście EA pracuje już nad nową grą EA Sports FC, która ma być niejako kontynuacją lubianej serii, ale ma wnieść sporo ciekawych nowości, które nie mogły pojawić się w FIFA.

Więcej ciekawostek na temat gier komputerowych znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: