The Last of Us 3 jednak powstaje? Sukces serialu może przyspieszyć premierę gry

Pojawiają się kolejne przecieki sugerujące, że studio Naughty Dog rozpoczęło już prace nad trzecią odsłoną serii The Last of Us. Jednym z czynników, który wpłynął na przyspieszenie tempa prac, ma być sukces serialu HBO.

Od premiery The Last of Us: Part 2 minęło już ponad 2,5 roku. Do tej pory twórcy nie zdradzili swoich planów związanych z ewentualną kontynuacją serii. Wiemy jedynie, że studio Naughty Dog pracuje nad The Last of Us: Factions, czyli sieciowym trybem opartym na silniku drugiej odsłony gry.

Zobacz wideo Wybieramy najlepsze gry 2022 roku. Elden Ring? Wysoko. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden [TOPtech]

Sam Neil Druckmann, dyrektor kreatywny w studiu Naughty Dog, w jednym z niedawnych wywiadów stwierdził, że nie odczuwa żadnej presji i nacisków ze strony Sony związanych z przyszłością serii.

Wiem, że wielu ludzi zastanawia się nad The Last of Us Part 3. Mogę tylko powiedzieć, że w Naughty Dog jesteśmy bardzo, bardzo uprzywilejowani, ponieważ naszym wydawcą jest Sony – co oznacza, że Sony finansuje nasze gry, wspiera nas i jesteśmy własnością Sony. Wspierali nas na każdym kroku, aby podążać za naszymi pasjami, co oznacza, że tylko dlatego, że coś odniosło sukces, ludzie myślą, że istnieje cała ta presja i musimy zrobić sequel. Nie o to chodzi

- podkreślił Druckmann.

Pierwsze plotki dotyczące tego, że The Last of Us: Part 3 znajduje się już w fazie produkcji, pojawiły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Teraz temat znów powrócił, na co wpływ miał bez wątpienia sukces serialu HBO opowiadającego o przygodach Joela i Ellie.

The Last of Us: Part 3 już powstaje? "Z myślą o PlayStation 6"

Z informacji, do których dotarł serwis The Leak, wynika, że prace nad The last of Us: Part 3 rozpoczęły się jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, a ostateczny kształt i budżet produkcji ma zależeć od zainteresowania serialem HBO.

Wewnątrz Sony tytuł jest oznaczony jako 'w trakcie realizacji',  Naughty Dog jest deweloperem, a gra została skategoryzowana jako wydanie na PlayStation 5 z 'myślą o PlayStation 6'

- podkreśla The Leak.

Jak stwierdza The Leak, zważywszy, że proces produkcyjny gier AAA trwa obecnie co najmniej cztery lata, można spodziewać się, że The Last of Us: Part 3 trafi na PlayStation 5 pod koniec cyklu życia tego urządzenia, a następnie pojawi się też wersja na PlayStation 6.

Z podobną sytuacją mieliśmy zresztą do czynienia w przypadku pierwszej oraz  drugiej odsłony gry. The Last of Us było jednym z ostatnich wielkich tytułów na PlayStation 3, a The Last of Us: Part 2 zadebiutowało na kilka miesięcy przed premierą PlayStation 5. 

[MATERIAŁ REKLAMOWY] Czy kaucja za plastikową butelkę zwiększy świadomość konsumentów i pomoże producentom napojów zachować neutralność plastikową, chroniąc środowisko? Rozmowa z profesorem Arturem Bartkowiakiem

Zobacz wideo
Więcej o: