Szefowa YouTube ustępuje ze stanowiska. Wskazała swojego następcę

Szefowa YouTube Susan Wojcicki ustąpiła ze stanowiska. Odeszła z Google (firma jest właścicielem serwisu) po 25 latach, gdyż chce teraz poświęcić czas rodzinie i nowym projektom. W fotelu prezesa zasiądzie teraz Neal Mohan, którego Wojcicki zachwala w pożegnalnym wpisie w internecie.

"Dziś, po prawie 25 latach pracy w Google, cofam się, aby rozpocząć nowy rozdział. Każdego dnia inspirują mnie twórcy z całego świata, którzy jednoczą ludzi na YouTube. Zajęcie miejsca w pierwszym rzędzie dla tej niesamowitej społeczności było dla mnie zaszczytem" - poinformowała w czwartek Susan Wojcicki, która od 2014 r. była CEO YouTube. 

Szefowa YouTube ustępuje ze stanowiska

W swoim pożegnalnym wpisie na blogu przekazała, że planuje teraz rozpocząć nowy rozdział i skupić się na rodzinie, zdrowiu i osobistych projektach, które są "jej pasją".  

Wojcicki w firmie przepracowała prawie 25 lat - była jednym z pierwszych pracowników Google. Zanim zajęła najważniejsze stanowisko w YouTube, pełniła funkcję starszej wiceprezeski ds. produktów reklamowych. Była jedną z niewielu kobiet zajmujących tak wysokie stanowisko w firmach technologicznych. To m.in. dzięki niej YouTube stał się bardziej dostępny dla reklamodawców

"Dziękujemy Susan za całą Twoją niesamowitą pracę przez lata, dzięki której YouTube stało się domem dla tak wielu twórców" - tak firma pożegnała Wojcicki na Twitterze.

Polskobrzmiące nazwisko byłej szefowej YouTube nie jest przypadkowe. Jej dziadkiem był bowiem Franciszek Wójcicki, polski prawnik i działacz ruchu ludowego, poseł na Sejm.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Neal Mohan nowym prezesem YouTube 

W fotelu prezesa technologicznego giganta zasiądzie teraz Neal Mohan, który obecnie pełni funkcję dyrektora ds. produktów w YouTube. "Ma wspaniałe wyczucie naszego produktu, naszego biznesu, naszych twórców i społeczności użytkowników oraz naszych pracowników. Neal będzie wspaniałym liderem dla YouTube" - zachwalała go Wojcicki. "YouTube ma przed sobą najbardziej ekscytujące możliwości, a Neal jest właściwą osobą, by nas poprowadzić" - dodała.  

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]
Więcej o: