Kaddy Reeves ma tysiące fanów na Instagramie. Wielu dało się nabrać, bo modelka nie istnieje

Profil Kaddy Reeve na Instagramie obserwuje prawie 43 tys. osób. Wielu obserwujących nawet nie ma pojęcia o tym, że "modelka" nie istnieje - wszystkie zamieszczone tam zdjęcia zostały wygenerowane przez sztuczną inteligencję. "Czeka nas zalew takich kont na Instagramie. Uważam, że Instagram powinien zareagować" - skomentował Wojtek Kardyś, specjalista do spraw komunikacji internetowej.

Kaddy Reeves ma 19 lat - tak przynajmniej wynika z opisu. Na Instagramie i Twitterze zaczęła być aktywna 9 stycznia 2023 roku. Profil na Instagramie zawiera wyłącznie zdjęcia przedstawiające "modelkę", a w ciągu kilku tygodni zgromadziła wokół siebie prawie 43 tys. obserwujących. Z kolei na Twitterze pod zdjęciami można znaleźć wiele pochlebnych komentarzy, dotyczących jej urody. Prawdopodobnie wielu komentujących i obserwujących nawet nie wie, że Kaddy Reeves w ogóle nie istnieje.

Sztuczna inteligencja robi nam test na inteligencję? Instagram zalewany przez zdjęcia AI

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na obu profilach zostały w całości wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Osoba przedstawiana na tych zdjęciach jest tylko i wyłącznie tworem AI. Poza wygenerowanymi zdjęciami, profile na Instagramie i Twitterze nie zawierają żadnych treści.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wojtek Kardyś, specjalista do spraw komunikacji internetowej ocenia, że Instagram czeka zalew tego typu kont. "Osobiście uważam, że powinna być reakcja Instagrama na tego typu content, np. specjalne oznaczenia, że dana osoba jest nierealna" - napisał na Facebooku. Dodał, że instagramerki, które prowadzą swoje profile i bazują wyłącznie na swojej urodzie, mogą czuć się zagrożone przez sztuczną inteligencję.

Kardyś wskazał, że reklama na takich profilach będzie bardzo tania, a w cenie będą oryginalność, kreatywność i wiedza. "Kwestia czasu, jak twórcy założą takiej wygenerowanej przez AI modelce OnlyFans. Tu rodzi się kolejny biznes i zagrożone będą również modelki z OnlyFans. Wirtualna dziewczyna jest zawsze piękna, wyidealizowana, nie musi dbać o figurę itd. i co najważniejsze, może spełniać wszelkie zachcianki obserwujących ją osób" - czytamy.

Sztuczna inteligencja zalewa Instagram

Serwisy społecznościowe faktycznie wypełniane są zdjęciami generowanymi przez AI, a Kaddy Reeves to tylko jeden z przykładów. Popularne konto Miquela Sousa ma ok. 2,8 mln obserwujących, ale tutaj sprawa została jasno wyjaśniona. Na profilu podkreślono, że Sousa to "19-letni robot z Los Angeles".

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]
Więcej o: