STALKER 2. Rosjanie spełnili groźby. Pliki z gry wyciekły do sieci. Nie dajcie im satysfakcji i ich nie oglądajcie

Do sieci wyciekły materiały z nadchodzącej gry STALKER 2, w tym sześciominutowy fragment rozgrywki. W ten sposób rosyjscy hakerzy zemścili się na studiu GSC Game World za jego wsparcie dla walczących na froncie ukraińskich żołnierzy.

W ostatnich tygodniach ukraińskie studio GSC Game World padło ofiarą rosyjskich hakerów z grupy Vestnik TSS, którzy wykradli materiały z nadchodzącej produkcji S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chornobyl. Szantażyści domagali się od twórców m.in. przywrócenia rosyjskiego tłumaczenia gry, odbanowania jednego z członków ich grupy na oficjalnym Discordzie, a także przeprosin ze strony studia za jego wpisy w mediach społecznościowych, w których potępiało ono rosyjską agresją na Ukrainę.

Zobacz wideo Powrót asasynów i horror inspirowany prozą Stephena Kinga. Na jakie gry czekamy w 2023 roku? [TOPtech]

GSC Games World odpowiedziało wówczas mocnym oświadczeniem, w którym podkreśliło, że nie ma zamiaru spełniać żądań Rosjan. 

Jesteśmy ukraińskim przedsiębiorstwem i tak jak wielu Ukraińców, doświadczyliśmy wielu rzeczy, które są znacznie gorsze niż szantaż: zniszczone domy, zrujnowane życia i śmierć naszych najbliższych. Próby zastraszenia nas są więc skazane na niepowodzenie

- mogliśmy przeczytać we wpisie publikowanym na Twitterze. Jednocześnie deweloper zaapelował do graczy, aby nie zaglądali oni do skradzionych materiałów z gry, jeśli takowe rzeczywiście zostaną opublikowane przez Rosjan.

STALKER 2. Materiały z gry wyciekły do sieci. Nie oglądajcie ich!

Rosjanie najwyraźniej spełnili swoje groźby. W środę do sieci wyciekły bowiem materiały z gry, w tym sześciominutowe wideo z gameplayem, informacje na temat fabuły, mapy, a nawet wewnętrzne dokumenty projektantów. Przyłączając się do apelu twórców, w tym artykule nie napiszemy jednak, gdzie takie pliki możecie znaleźć.

Co więcej, stanowczo odradzamy zapoznawanie się ze skradzionymi przez Rosjan materiałami. Po pierwsze, mogą one zdradzić elementy fabuły, co popsuje wam późniejszą zabawę. Po drugie, to wciąż "surowa" wersja gry, która do czasu premiery może ulec wielu zmianom. Po trzecie - dawanie satysfakcji złodziejom, to ostatnia rzecz, na której powinno nam wszystkim zależeć.

Wreszcie po czwarte, w ten sposób możecie okazać wsparcie ukraińskiemu studiu, które zmaga się z licznymi trudnościami. Przypomnijmy, że po wybuchu wojny w Ukrainie GSC Game World przeniosło siedzibę z Ukrainy do Czech, a część pracowników trafiła na front, aby bronić swojego kraju przed Rosjanami. Twórcy wciąż jednak wierzą, że STALKER 2 trafi do graczy jeszcze w 2023 roku.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl to bezpośrednia kontynuacja postapokaliptycznego FPS-a z 2007 roku, który zdobył ogromną popularność (również w Polsce). Tytuł ponownie przeniesie nas do mrocznej Zony - rozległego obszaru wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Więcej o: