Counter-Strike 2 w końcu oficjalnie. Valve potwierdza kontynuację i publikuje filmiki

Stało się. Po wielu miesiącach nieoficjalnych przesłanek oraz domysłów społeczności na temat potencjalnego następcy Counter-Strike: Global Offensive, firma Valve oficjalnie potwierdziła istnienie Counter-Strike'a 2. Seria popularnych sieciowych gier FPS doczeka się swojej najnowszej odsłony latem 2023 roku, a już teraz trwają ograniczone beta testy.

Istniejąca od 1999 roku seria gier wieloosobowych, poświęcona starciom antyterrorystów i terrorystów, doczeka się w to lato nowej części. Od wielu miesięcy członkowie społeczności popularnego CS’a doszukiwali się w plikach gry śladów, mających świadczyć o nadchodzącym Counter-Strike’u 2.

Początkowo podejrzewano dużą aktualizację, która miała przenieść Counter-Strike’a Global Offensive, poprzednią część sieciowych strzelanek, na silnik Source 2 autorstwa wydawcy gry, firmy Valve. Podejrzenia te pojawiały się ze względu na podobny ruch, jaki amerykańska firma wykonała w stosunku do swojej innej popularnej gry MOBA (multiplayer online battle arena), czyli DOTA 2, gdzie nie ogłoszono nowej części, tylko wprowadzono dużą aktualizację, w której przeniesiono grę na drugą generację silnika Source.

Zobacz wideo Powrót asasynów i horror inspirowany prozą Stephena Kinga. Na jakie gry czekamy w 2023 roku? [TOPtech]

Counter-Strike 2 nadchodzi. Premiera latem 2023. Teraz trwają beta testy 

W ciągu ostatnich tygodni pojawiały się doniesienia o nadchodzącym Counter-Strike’u 2, o którym wzmianki pojawiały się w plikach źródłowych CS:GO oraz we wnioskach do Amerykańskiego Urzędu Patentowego. Finalnie Valve ogłosiło dziś start wczesnych testów nowego Counter-Strike’a, którego pełna i ostateczna wersja ma się ukazać latem tego roku. Póki co, wybrani przez firmę gracze, otrzymują dostęp do testów CS 2 w wersji beta. Sukcesywnie Valve będzie udzielać dostępu do testów kolejnym graczom.

Testy odbywają się wyłącznie na platformie Windows. Na ten moment dostępne są dwa tryby gry: Deathmatch oraz Mecz Turniejowy w trybie nierankingowym. Gracze mogą rozgrywać spotkania na Dust 2, najpopularniejszej arenie w całym cyklu Counter-Strike. Ponadto w grze dostępne już są przedmioty z CS:GO, takie jak skórki nakładane na broń lub postać gracza. 

Huuuge Games Wielki producent gier mobilnych ogłosił zwolnienia grupowe

CS2 latem 2023. Valve już zapowiada nowości 

Wraz z nadejściem CS 2, Valve ogłosiło parę nowości, jakie wiążą się z premierą nowej części na nowym silniku graficznym. Oprócz zmian w oprawie audiowizualnej, które zauważalne są na udostępnionych przez dewelopera filmach, twórcy przeprowadzą zmiany we wszystkich arenach dostępnych w CS:GO. Zostaną one przeniesione do nowej części wraz ze zmianami o różnej skali - od zwykłego dostosowania pod nową grafikę "mapy", odświeżeniu estetyki bez gruntownych zmian, aż po kompletną przebudowę areny.

 

Zmianom poddane zostaną również niektóre mechaniki gry. Valve zaprezentowało zmienione funkcje granatów dymnych, dostępnych we wszystkich dotychczasowych częściach. Od teraz popularne "smoke'i" będą faktycznymi obiektami 3D, widocznymi w tej samej postaci dla wszystkich uczestników spotkań. Rozszerzy się także wachlarz interakcji z chmurą dymu, na którą można będzie wpływać wszystkimi dostępnymi brońmi i granatami, a także i same "smoke'i" będą reagować na oświetlenie i przestrzeń, w której są używane.

 

Valve zaprezentowało również zmiany w technicznych aspektach gry, poświęcając uwagę serwerom, na których rozgrywają się mecze. Dotychczas serwery, na których działały poprzednie odsłony, operowały w "odrębnych przedziałach czasowych", popularnie zwanych "tick-rate'ami". W omawianych przedziałach serwery sprawdzały wszelkie aktywności, które przeprowadzali gracze, wliczając w to oddane strzały i wykonane ruchy. Jednak pomiędzy "tick-rate'ami" istniały krótkie przerwy, w których gra mogła niepoprawnie odczytać różne rzeczy, np. oddany strzał. W CS 2 wprowadzone zostaną nowe rozwiązania, które sprawią, że przerwy pomiędzy przedziałami zostaną zniwelowane. 

Na razie firma nie podała więcej nowych informacji związanych z Counter-Strike'iem 2. Dalsze nowości będą sukcesywnie ujawniane przez Valve, do czasu premiery gry.

PlayStation VR 2 Taki VR to ja rozumiem! 8 rzeczy, które warto wiedzieć na temat PlayStation VR 2 [TEST]

Więcej o: