Counter-Strike 2 nadchodzi. Kiedy premiera? Kto może zagrać w betę CS 2? Wyjaśniamy

To już pewne! Valve oficjalnie zapowiedziało kontynuację kultowego sieciowego shootera. Counter-Strike 2 ma trafić do graczy już latem tego roku. Poznaliśmy również listę nowości.

Na ten temat w branży gier plotkowano już od miesięcy, ale wreszcie mamy oficjalne potwierdzenie. CS 2 nadchodzi i to szybciej niż mogliśmy się tego spodziewać. Firma Valve poinformowała, że jeszcze w tym roku do graczy trafi darmowa aktualizacja do gry Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), czyli jednego z najpopularniejszych - jeśli nie najpopularniejszego - sieciowego FPS-a na świecie.

Zobacz wideo Czy to konsola? Czy to komputer? Nie! To Steam Deck - sprzęt inny niż wszystkie [TOPtech]

Counter-Strike 2. Valve zapowiada "największy skok technologiczny w historii serii"

Twórcy opublikowali w sieci materiały wideo które prezentują nowości w grze. Część zmian ma charakter kosmetyczny, ale niektóre z nich mają całkowicie przemodelować rozgrywkę. 

Counter-Strike 2 stanowi największy skok technologiczny w historii serii, umożliwiając rozwój nowych funkcji i aktualizacji na kolejne lata

- podkreśla Valve. 

Wszystkie nowe funkcje gry zostaną ujawnione podczas oficjalnej premiery tego lata, ale droga do Counter-Strike 2 rozpoczyna się dzisiaj w formie ograniczonych testów dla wybranych graczy CS:GO. W tym czasie na celowniku znajdzie się pewien podzbiór funkcji, by zidentyfikować i naprawić problemy przed globalnym wydaniem

- wyjaśniają twórcy gry.

Counter-Strike 2. Co nowego w grze?

Bodaj najważniejsze nowości dotyczą tzw. tick rate, czyli częstotliwości aktualizacji serwera. W CS:GO serwer gry sprawdza stan świata gry w stałych i odrębnych odstępach czasowych, czyli "tyknięciach" zegara. W nowej odsłonie tick rate nie będzie miał już znaczenia podczas poruszania się, strzelania, czy też rzucania granatami. 

Dzięki temu, niezależnie od częstotliwości aktualizacji, wasze poruszanie się i strzelanie będzie równie płynne, a wasze granaty będą zawsze lądować w ten sam sposób

- wyjaśnia Valve.

 

Kolejna nowość to tzw. dynamiczny dym. Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z CS:GO, wie dobrze, jak ważną rolę w grze pełnią granaty dymne. Po aktualizacji granaty będą tworzyć tzw. dynamiczne obiekty wolumetryczne, które współdziałają ze środowiskiem i reagują na oświetlenie, ostrzał i eksplozje.

Dym może teraz wchodzić w interakcję z innymi zdarzeniami w grze, dzięki czemu powstają nowe możliwości rozgrywki. Pociski i granaty zaczepne mogą rozpraszać dym, by przelotnie oczyścić linię strzału lub zmniejszyć widoczność.

- wyjaśnia Valve.

Od teraz dym będzie wydostawał się przez otwarte drzwi i wybite okna, unosił się w górę i opadał po schodach, a także rozchodził się w długich korytarzach i mieszał z dymem pochodzącym z innego źródła.

- dodają twórcy. Dym będzie też reagować na oświetlenie. Jak tłumaczy Valve, w silniku CS 2 cząsteczki dymu współdziałają z ujednoliconym systemem oświetlenia, co skutkuje bardziej realistycznym światłem i barwami.

 

Valve zapowiada również zmiany dotyczące map. Część z nich zostanie całkowicie przeprojektowana, a inne doczekają się szeregu mniejszych lub większych wizualnych ulepszeń. 

 

CS 2 oficjalnie. Kiedy premiera gry?

Valve nie ogłosiło dokładnej daty premiery gry. Twórcy poinformowali jednak, że Counter-Strike 2 trafi do nas jeszcze latem tego roku. Można więc spodziewać się, że aktualizacja zostanie udostępniona pomiędzy czerwcem a wrześniem 2023 roku. Oczywiście nie można wykluczyć, że w toku prac nad produkcją producent zdecyduje się na przesunięcie daty jej premiery.

CS 2 już z zamkniętą betą. Kto może zagrać?

Valve rozpoczął już program tzw. ograniczonych testów Counter-Strike 2. Na ten moment beta ma charakter całkowicie zamknięty, co oznacza, że nie można zapisać się do programu testowego. 

Gracze są wybierani na podstawie szeregu czynników, które zespół rozwojowy Counter-Strike 2 uznaje za istotne, włączając w to między innymi ostatni czas rozgrywek na oficjalnych serwerach Valve, czynnik zaufania i stan konta Steam.

- podkreśla Valve. 

Skąd dowiemy się, że wybrano nas do udziału w testach Counter-Strike 2? Jak wyjaśnia Valve, "jeśli znajdziesz się wśród osób wybranych do udziału w testach CS 2, otrzymasz powiadomienie o tym w menu głównym CS:GO.

Z biegiem czasu do ograniczonych testów będzie dodawanych więcej graczy. Sprawdzaj swoje menu główne CS:GO, by zobaczyć, czy otrzymałeś zaproszenie

- tłumaczy Valve.

Więcej informacji na temat ograniczonych testów Counter-Strike 2 można znaleźć w tym miejscu.

Więcej o: