ChatGPT dostępny już na iPhone'ach. Aplikacja za chwilę na Androida. Ale nie wszyscy skorzystają

ChatGPT udostępnił oficjalną aplikację na smartfony. Póki co można ją pobrać tylko na iPhone'a, ale niebawem ma się pojawić również aplikacja na Androida.

Choć smartfony wydają się dziś nieodzownym urządzeniem dla większości społeczeństwa, to na mobilną aplikację ChatGPT trzeba było nieco poczekać. Owszem, dostęp do programu można uzyskać przez przeglądarkę na telefonie, ale dedykowane aplikacje są zazwyczaj o niebo lepsze. Na szczęście to już za nami, bo 18 maja 2023 roku, po ponad pół roku od pokazania światu ChatGPT, można z niego wygodnie korzystać na smartfonach, choć jeszcze nie na wszystkich. 

Zobacz wideo Jak uniknąć buntu maszyn? Czy da się wychować sztuczną inteligencję? [Next Station]

ChatGPT z aplikacją na iPhone'a

OpenAI póki co wypuściło aplikację ChatGPT jedynie na iPhone'y i to tylko te ze Stanów Zjednoczonych. Firma zapewnia jednak, że wersja na smartfony z Androidem pojawi się już niedługo, a kolejne kraje uzyskają do niej dostęp w nadchodzących tygodniach.

Aplikacja jest darmowa i zapewnia synchronizację historii rozmów ze sztuczną inteligencją z wersji na komputer. Zaimplementowano w niej również możliwość wprowadzania pytań dla AI głosowo, co zapewnia inny algorytm OpenAI - Whisper. 

ChatGPT wciąż zmyśla

Aplikacja na telefon daje dedykowany urządzeniom mobilnym interfejs. Nie zmienia się kod algorytmu, a więc powielane są jego stare błędy. I choć ChatGPT odpowiednio pokierowany może nieco ułatwić nam życie, to wciąż ma wady. Choćby tendencję do zmyślania informacji, gdy nie zna odpowiedzi i podawania ich z absolutną pewnością, że są poprawne. Ponadto wciąż są obawy o kwestie prywatności, dlatego OpenAI niedawno umożliwiło tworzenie prywatnych konwersacji z ChatGPT. Ze strony nie zniknęło jednak ostrzeżenie, by nie dzielić się wrażliwymi danymi i informacjami w rozmowie ze sztuczną inteligencją. 

Ogromne możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, jaką jest ChatGPT, można zaprzęgnąć do walki o lepsze jutro dla każdego z nas. Nad tym będą pracować 14 i 15 czerwca uczestniczy hakatonu (maratonu programowania) Hack To The Rescue, nad którym Next.Gazeta.pl objął partronat. Więcej na temat przeczytacie w poniższym artykule:

Więcej o: