Spotify w końcu ma oferować, to co konkurencja ma od dawna. Nowy abonament już niebawem

Spotify ma wprowadzić nowy, droższy abonament jeszcze w tym roku - donosi Bloomberg. W jego ramach słuchacze otrzymają wyższą jakość dźwięku. Taką opcję od wielu lat zapewniają konkurencyjne serwisy muzyczne Tidal oraz Apple Music.

Spotify już od 2021 roku zapowiada plan z muzyką w jakości HiFi. Jego wprowadzenie było jednak wielokrotnie przesuwane. Bloomberg poinformował, że nowy abonament ma zadebiutować już niebawem, bo firma jest już w zasadzie gotowa do jego wprowadzenia. 

Zobacz wideo Przyszłość programisty w dobie AI? "Będę rozmawiał z komputerem i to będzie moja praca"

Spotify wprowadzi nowy abonament z muzyką HiFi

Wysoka jakość muzyki będzie dostępna tylko dla osób, które zdecydują się nowy abonament, które w firmie nazywany jest "Supremium". Jego cena nie jest znana. Dla porównania zwykły abonament "Premium" kosztuje w Stanach Zjednoczonych 9,99 dol. za indywidualne konto i 15.99 dol. za konto rodzinne. W Polsce jest to odpowiednio 20 i 29,99 zł. 

Według informacji Bloomberga abonament "Supremium" ma zostać zaprezentowany na niektórych rynkach jeszcze w tym roku. Dopiero potem ma trafić do Stanów Zjednoczonych, co wskazuje, że firma chce najpierw przetestować nową opcję. Nie wiadomo co dokładnie oznacza jakość HiFi. Portal tophifi.pl informował w 2021 roku, że mowa o 1411 kbit/s, co daje jakość zbliżoną do płyt CD. 

Konkurencja od dawna ma już taką opcję

Ofertą z wysoką jakością dźwięku chwali się Tidal. Podstawowy abonament "HiFi" kosztuje miesięcznie 19,99 zł, a za tę cenę dostajemy do 1411/kbit (tyle, ile wg. doniesień może oferować Spotify "Supremium). Droższy abonament w Tidal, czyli HiFi Plus to koszt 39,99 zł, co pozwala słuchać muzyki w jakości do 9216 kbit/s w "innowacyjnych" formatach audio Master Quality Authenticated (MQA), Dolby Atmos, Sony 360 Reality Audio i HiFi. 

Apple Music z kolei oferuje bezstratną, czyli najwyższą możliwą jakość muzyki w ramach podstawowego abnamentu, która kosztuje 22 zł. W tym celu firma opracowała własną technologię Apple Lossless Audio Codec (ALAC)

Więcej o: