Znana marka wraca do Polski. Na start trzy smartfony z usługami Google i łącznością 5G

Bartłomiej Pawlak
Marka Honor właśnie ogłosiła swój powrót do Polski. Nad Wisłę trafi kilka nowych smartfonów z usługami Google i dostępem do 5G w całkiem atrakcyjnych cenach. Po kilku latach przerwy Honor zaczyna odradzać się na kolejnych rynkach w Europie.

Honor po dłuższym czasie nieobecności na polskim rynku wraca nad Wisłę. Należąca kiedyś do Huawei marka cieszyła się sporą popularnością, ale na początku 2022 roku niespodziewanie wyparowała z naszego kraju, nie informując o powodach swojej decyzji. Od tamtej pory smartfony firmy można było kupić za granicą, ale w Europie oficjalnie marka działała tylko w kilku krajach. Teraz Honor ogłosił powrót do Polski, a do sklepów w naszym kraju trafią nowe smartfony. Każdy z nich wspiera łączność 5G i każdy ma dostęp do usług Google.

Zobacz wideo Huawei Watch Buds, czyli zegarek rodem z Jamesa Bonda. Czy to ma sens? [TOPtech]

Trzy ciekawe smartfony w Polsce na start

Na start w polskich sklepach zobaczymy trzy najciekawsze smartfony firmy - Honor Magic5 Pro, Magic5 Lite i Magic5 Vs. Ten pierwszy to flagowiec z krwi i kości napędzany najnowszym dziś procesorem Snapdragon 8 Gen 2, wodoszczelną obudową, bardzo jasnym ekranem i typową dla tego segmentu ceną - 5499 zł. Dla większości z nas znacznie ciekawiej zapowiada się odmiana Lite, którą - poza średniopółkowym procesorem Snapdragon 695 z 6 GB pamięci RAM - wyposażono w zagięty na krawędziach wyświetlacz AMOLED ze wsparciem dla 120 Hz. Producent chwali się też, że Magic5 Lite wytrzyma od 2 do 3 dni na jednym ładowaniu (bateria ma 5100 mAh). Całość prezentuje się świetnie i nie kosztuje dużo - 1599 zł. Ostatnie z urządzeń to składany telefon, który ma stanowić konkurencję dla Samsunga Galaxy Z Folda 4 i Huawei Mate X3. Honor powalczy tu m.in. atrakcyjną (jak na segment składanych smartfonów) ceną -  7499 zł.

Honor powstał 10 lat temu jako submarka firmy Huawei. Chińczycy brandowali tą nazwą część smartfonów, które kierowane były do nieco innych klientów. Huawei pozbył się marki pod koniec 2020 roku - czyli nieco ponad rok po nałożeniu na firmę amerykańskich sankcji - sprzedając ją w całości konsorcjum chińskich firm. Ta decyzja ostatecznie uratowała smartfonowy biznes Honora. Dziś marka działa całkowicie niezależnie od dawnej "spółki-matki", a jej smartfony - w przeciwieństwie do tych z logo Huawei - mają dostęp do Androida z usługami Google oraz sieci 5G.

Więcej o: