Cyberpunk 2077: Widmo wolności na nowym zwiastunie. CD Projekt szykuje mnóstwo zmian

Daniel Maikowski
Podczas konferencji Gamescom 2023 CD Projekt zaprezentował najnowszy zwiastun dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Firma zapowiedziała również Aktualizację 2.0 dla podstawowej wersji swojej gry.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności trafi do graczy już za miesiąc. Będzie to pierwsze, a zarazem jedyne fabularne rozszerzenie do produkcji studia CD Projekt. Dla "Redów", którzy perypetiach związanych z premierą samego Cyberpunka starają się odzyskać zaufanie graczy, jest to niezwykle istotny projekt i nie będzie przesadą stwierdzenie, że zaważy on na przyszłości studia. 

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

Cyberpunk 2077: Widmo wolności na kolejnym zwiastunie. Szykuje się sporo wolności

Podczas konferencji otwierającej targi Gamescom zobaczyliśmy najnowszy zwiastun Widma wolności, który prezentuje szereg zmian i ulepszeń w rozgrywce. Już wcześniej wiedzieliśmy, że dodatek ten wprowadzi do Night City nową lokację - Dogtown, wraz z nowym wątkiem fabularnym i wieloma aktywnościami pobocznymi.

 

To jednak nie wszystko, bo - jak dowiadujemy się z trailera - twórcy Cyberpunka przebudowali również kilka podstawowych mechanik gry. Chodzi m.in. o nowe drzewko atutów i umiejętności, które mają dać nam większą swobodę w podejściu do rozgrywki.

Kolejną nowością jest to, że policja w grze zostanie wyposażona w bardziej zaawansowane SI, pozwalające jej dynamicznie reagować na działania graczy w oparciu o poziomy eskalacji — w tym rozstawiać blokady uliczne

- podkreśla studio CD Projekt RED.

Jeśli chodzi o kierowanie pojazdami, to twórcy wreszcie wprowadzili mechanikę, na którą czekało wielu graczy - od teraz w Cyberpunk 2077 dostępna będzie jazda bojowa. Będziemy mogli strzelać w trakcie jazdy, a także korzystać z hacków bojowych.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności. CD Projekt pokazał nową lokalizację

Widmo wolności, poza utrzymanym w klimacie filmu szpiegowskiego nowym wątkiem fabularnym oraz szeregiem ulepszeń związanych z gameplayem, wprowadzi również do gry nową lokalizację. Dogtown to - jak podkreślają twórcy gry - najbardziej niebezpieczna dzielnica Night City, do której nie zbliża się nawet policja

Na temat Dogtown w jednym z wywiadów wypowiedział się sam Keanu Reeves, hollywoodzki gwiazdor, który w Cyberpunku wciela się w postać Johnny'ego Silverhanda, czyli jedną z kluczowych postaci.

Dogtown to niezła chu*nia

- stwierdził bez ogródek aktor.

Mam nadzieję, że graczom będzie się tam podobać [...]. Wszystkich nas do tego ciągnie. Jesteśmy niczym ćmy, które ciągnie do ognia. A w Dogtown jest dużo ognia

- dodał. Co ciekawe, tym razem znany choćby z filmowej serii "Matrix" gwiazdor będzie musiał podzielić się "czasem antenowym" z innym aktorem dużego formatu - Idrisem Elbą. Brytyjczyk w dodatku do Cyberpunka 2077 zagra postać tajemniczego agenta Salomona Reeda.

Premiera dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności została zaplanowana na 26 września br. Gra trafi na konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz na PC-ty. CD projekt ruszył już z preorderami, które dostępne są m.in. na platformach PlayStation Store, Microsoft Store, Steam oraz GOG.com

Więcej o: