Poczta Polska wprowadza nową, bardzo tanią paczkę. Ale jest haczyk

Poczta Polska wprowadza do oferty nową usługę, która dostępna będzie jedynie dla kupujących i sprzedających na Allegro. Polski operator pocztowy dostarczy zamówienie w bardzo niskiej cenie, ale jest jeden haczyk. Chodzi o wymiary.

Nowa usługa, którą pochwaliła się Poczta Polska nazywa się Allegro Mini Przesyłka i - jak sama nazwa wskazuje - powstała w ramach współpracy poczty z firmą Allegro. Z tego też względu będzie dostępna jedynie dla kupujących i sprzedających na tej platformie.

Zobacz wideo

Nowa usługa Poczty Polskiej. Mała, lekka i tania paczka

Allegro Mini Przesyłka pojawi się jako nowa opcja dostawy do wyboru i będzie mocno konkurować ceną. Poczta Polska wyceniła usługę na zaledwie 3,99 zł, ale pozwoli przy jej pomocy wysłać jedynie najmniejsze produkty.

Maksymalne wymiary mini paczki to 32,5 cm x 23 cm x 2 cm (koperta wielkością porównywalna do kartki A4), a waga produktu nie może przekroczyć 500 gramów. Sprzedawcy będą mogli nadać przesyłkę jedynie poprzez opcję narzędzie Wysyłam z Allegro. Kupujący odbiorą z kolei paczki ze swoich skrzynek pocztowych, dlatego nowa usługa sprawdzi się raczej przy zakupie mniej wartościowych przedmiotów.

W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych listów etapy doręczenia Allegro Mini Przesyłki będzie można śledzić za pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej lub bezpośrednio na Allegro. Państwowy operator pocztowy zaznacza, że nowy rodzaj przesyłki będzie usługą stałą, a nie czasową promocją.

Sprzedający i kupujący na Allegro bez zmian będą mogli dalej korzystać ze wszystkich pozostałych form dostawy oferowanych przez Pocztę Polską, w tym poprzez usługi kurierskie Allegro Kurier Pocztex, Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex i Allegro Automat Pocztex.

Więcej o: