USA. ChatGPT poprawnie zdiagnozował dziecko. 17 lekarzy nie potrafiło tego zrobić przez trzy lata

Czteroletni Alex zmagał się z niepokojącymi objawami przez trzy lata, lekarze nie byli w stanie postawić diagnozy. Wobec tego matka chłopca postanowiła zasięgnąć rady u sztucznej inteligencji. ChatGPT ku zaskoczeniu lekarzy poprawnie zdiagnozował dziecko.

Według doniesień portalu Today czteroletni Alex podczas pandemii COVID-19 zaczął odczuwać silne bóle głowy. Ponadto pojawiły się niepokojące objawy takie jak zatrzymanie wzrostu. Dziecko zaczęło żuć różne przedmioty. Prawdę odkrył dopiero ChatGPT.

Zobacz wideo Spadek złotówki będzie odczuwalny dla kieszeni przeciętnego Polaka

USA. Lekarze nie potrafili postawić diagnozy, więc zrobił to Chat GPT. "Nikt nie chce rozwiązać większego problemu"

Chłopiec zaczął mieć problemy z utrzymaniem równowagi między lewą a prawą stroną w 2021 roku. Rodzice zauważyli również, że ich syn zaczyna mieć problemy z poruszaniem się i siadem skrzyżnym, więc konsultowali sprawę z neurologami, ortodontami, dentystami i internistami. Lekarze jednak nie potrafili wskazać choroby, która powoduje u Alexa dolegliwości. - Nikt nie chce rozwiązać większego problemu - powiedziała matka chłopca. - Nikt nie da ci nawet wskazówki, jaka może być diagnoza - dodała.

Rodzina odbyła łącznie 17 wizyt w ciągu trzech lat, aż matka chłopca Courtney postanowiła zasięgnąć rady sztucznej inteligencji. Chat GPT po uzyskaniu danych medycznych postawił diagnozę, w której wskazał, że Alex ma zespół zakotwiczonego rdzenia. Matka dołączyła do grupy, która zrzeszała rodziny z dziećmi z tym schorzeniem i zauważyła, że dolegliwości przypominają te, z którymi zmaga się jej syn.

Kobieta postanowiła skonsultować sytuację z neurochirurgiem, który stwierdził, że ChatGPT ma rację. Chłopiec przeszedł rezonans magnetyczny, dzięki któremu lekarz wskazał miejsce, w którym występowały problemy z kręgosłupem Alexa. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych szacuje się, że 20-50 procent dzieci z wadami rozszczepu kręgosłupa będzie w pewnym momencie wymagało operacji. Wymagał jej również Alex, który pomyślnie przeszedł zabieg i wraca do zdrowia.

Czym jest Chat GPT? Sztuczna inteligencja popełnia błędy i może doprowadzić do problemów

ChatGPT to rodzaj programu sztucznej inteligencji, który reaguje na podstawie danych wprowadzanych przez osobę. Niektórzy lekarze są pod wrażeniem możliwości, jakie oferuje program, ale wśród nich są także ci, którzy ostrzegają, że może on popełniać błędy. Przykładem omylności programu jest historia prawników, którzy skorzystali z pomocy aplikacji ChatGPT podczas przygotowań do sprawy. Sztuczna inteligencja zmyśliła wiele wątków, co doprowadziło do obciążenia prawników karą finansową. Więcej o zdarzeniu znajduje się w artykule: Prawnicy użyli w sądzie ChatGPT, ale ten całkowicie odleciał. Teraz muszą zapłacić grzywnę i najeść się wstydu.

Więcej o: