Elon Musk planuje wprowadzenie opłat za korzystanie z Twittera/X. Mówi, że chodzi o walkę z botami

Elon Musk powiedział, że Twitter, czyli obecnie "X", może wprowadzić opłaty dla wszystkich użytkowników. Miliarder stwierdził, że to "właściwie jedyna obrona przed ogromnymi armiami botów". Musk w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu odniósł się również do problemu antysemityzmu na X/Twitterze.

18 września Elon Musk opowiedział w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu o nowym pomyśle dotyczącym funkcjonowaniu jego serwisu społecznościowego. Musk przyznał, że X, znany wcześniej jako Twitter, zmaga się z atakami botów. Zdaniem miliardera sposobem na walkę z tym zjawiskiem może być wprowadzenie opłaty dla wszystkich osób korzystających z X.

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 163 [zawiera moduł sponsorowany] (20.09)

Elon Musk o walce z "armią botów" na dawnym Twitterze. Część użytkowników już płaci za X Premium

Obecnie internauci korzystający z serwisu Elona Muska mogą wykupić funkcję X Premium, która daje m.in. możliwość publikowania dłuższych postów i poprawia widoczność danego użytkownika na platformie. W Stanach Zjednoczonych subskrypcja X Premium kosztuje ok. ośmiu dolarów. Jak poinformowało BBC, Elon Musk rozważa wprowadzenie takich opłat dla wszystkich użytkowników X. 

Musk powiedział, że "przechodzi na niewielką miesięczną opłatę za korzystanie" z serwisu. - To wymaga dłuższej dyskusji, ale moim zdaniem takie rozwiązanie jest właściwie jedyną obroną przed ogromnymi armiami botów - stwierdził Elon Musk podczas rozmowy z Netanjahu w San Francisco. Zdaniem miliardera nawet niewielkie opłaty mogą zniechęcić do wykorzystywania botów na X.

Elon Musk zapewnił premiera Izraela Benjamina Netanjahu, że jest przeciwny antysemityzmowi na X

Elon Musk poruszył również kwestię antysemityzmu występującego na jego platformie. Musk zapewnił premiera Izraela, że jest przeciwny antysemityzmowi. Benjamin Netanjahu pozytywnie wypowiadał się na temat działań Elona Muska. - Mam nadzieję, że w ramach pierwszej poprawki [do konstytucji USA - red.] znajdziecie możliwość powstrzymania nie tylko antysemityzmu, ale też wszelkiej zbiorowej nienawiści do ludzi, którą antysemityzm reprezentuje. Wiem, że jesteś w to zaangażowany - powiedział Benjamin Netanjahu do Muska.

Liga Antydefamacyjna, jedna z największych amerykańskich organizacji żydowskich, stwierdziła, że na X/Twitterze pojawiają się treści antysemickie, a serwis nie robi wystarczająco dużo, by temu przeciwdziałać. Stwierdzono też, że Elon Musk "współpracuje z antysemitami". Na początku września Musk zapowiedział złożenie pozwu przeciwko Lidze Antydefamacyjnej w związku z tymi oskarżeniami.

Więcej o: