Google ma niespodziankę w wyszukiwarce. W logo firmy pojawiły się dwie cyfry

Google na jeden dzień zmieniło swój logotyp wyświetlany na stronie głównej najpopularniejszej wyszukiwarki świata. Pojawiły się w nim dwie cyfry, które mają uczcić wyjątkową dla firmy rocznicę.

Google obchodzi dziś 25. urodziny, co tradycyjnie uczczono zmianą logotypu wyszukiwarki, czyli tzw. Google Doodle. Wchodząc w środę w Google zobaczymy zmieniające się na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza logotypy - od pierwszego (wymyślonego jeszcze rok przed powstaniem firmy) - aż po dzisiejsze. Na koniec pojawia się logotyp z zaszytymi w nazwie cyframi 2 i 5.

Zobacz wideo Internetowi giganci, który trafili na śmietnik historii. Z własnej winy (i nie tylko) [TOPtech]

Google obchodzi urodziny. Wyszukiwarka działa od 25 lat

Oficjalna data założenie firmy Google to 4 września 1998 roku, ale 27 września 1998 r. po raz pierwszy uruchomiono wyszukiwarkę internetową, od której zaczęła się historia dzisiejszego giganta internetowego. 

Google DoodleGoogle Doodle fot. zrzut ekranu z Google

Firmę Google założyło dwóch znajomych Larry Page i Siergiej Brin, którzy podwaliny pod istnienie najpopularniejszej dziś wyszukiwarki świata położyli znacznie wcześniej, bo w 1996 roku. Wtedy, będąc jeszcze studentami, rozpoczęli prace nad algorytmem Page Rank, który początkowo miał nazywać się "BackRub".

Nazwa Google powstała przez przypadek. Page i Brin, nie mogąc znaleźć nazwy dla swojej wyszukiwarki, poprosili o pomoc znajomego, które zaproponował wykorzystanie liczby googol (jedynka i sto zer). Nazwa miała odnosić się do ogromnej ilości danych indeksowanych przez wyszukiwarkę. Larry Page podczas rejestracji domeny popełnił jednak błąd i zamiast googol wpisał nazwę Google.

Więcej o: