Battlefield 3 - jaki sprzęt, wymagania, sterowniki?

Battlefield 3 przenosi graczy w niedaleką przyszłość na tonące w chaosie pola bitew, jakimi stały się Paryż, Nowy Jork czy cały Bliski Wschód. Gra zawiera w sobie wielowątkową kampanię fabularną dla samotnego gracza, w której wciela się on w żołnierza próbującego przeżyć na współczesnym, zabójczym polu walki.

Oto kilka istotnych informacji, które powinien znać każdy nabywca Battlefielda 3:

Procesor. Posiadacze szybkich procesorów dwurdzeniowych nie muszą się martwić o stabilność działania gry. Natomiast jeśli chcemy, aby gra działała bez zająknięcia, najlepiej wyposażyć się w procesor cztero-i więcej-rdzeniowy. Optymalnym rozwiązaniem są procesory Intel z serii i5 , czy i7 , lub AMD z seri X4 i X6 .

Pamięć RAM. W dzisiejszych czasach 4GB RAMu to podstawa. Większa ilość pamięci RAM oznacza szybsze czasy ładowania i zmniejszenie prawdopodobieństwa "zawieszania" się gier.Optymalną ilością pamięci RAM dla Battlefielda 3, jak i dla innych gier, jest 4GB. Jak na razie nie trzeba zaopatrywać się w większą ilość pamięci, jako że gry praktycznie nie są w stanie wykorzystać więcej niż owe 4GB.

Karta graficzna. Jeśli chodzi o gry konsolowe to większość obliczeń przerzucana jest na jednostkę procesora, natomiast w grach na komputery osobiste - na karty graficzne. Rekomendowanymi kartami dla nowego Battlefielda są Nvidia Geforce GTX460 lub AMD Radeon HD6850. Jeżeli natomiast będziecie chcieli kupić inną kartę to powinniście uważać przynajmniej na fakt, że wyższa ilość RAMu i wyższa liczba przy oznaczeniu karty graficznej nie zawsze oznacza lepszą wydajność - warto więc najpierw dokonać drobnego przeglądu w internecie przed zakupem.

Dla aktualizujących swój sprzęt: zmiana poszczególnych podzespołów na lepsze może przynieść ze sobą wymóg zmiany płyty głównej, czy zasilacza. Warto więc przygotować się na dodatkowe koszty, lub dokładnie sprawdzić czy wymieniany przez nas sprzęt będzie pasował do naszej dotychczasowej konfiguracji sprzętowej.

Wymagania sprzętowe Battlefielda 3 wyglądają następująco:

Minimalne: - System: Windows Vista SP 2 32-bit / Windows 7 SP1 32-bit; - Procesor: dwurdzeniowy o taktowaniu 2 GHz (Core 2 Duo 2.4 GHz lub Athlon x2 2.7 GHz); - Pamięć: 2GB RAM; - Miejsce na dysku: 20 GB; - Karta graficzna AMD: kompatybilna z DirextX 10.1 i z 512MB RAM (ATI Radeon 3000, 4000, 5000 lub 6000, wydajność ATI Radion 3870 lub lepsza); - Karta graficzna Nvidia: kompatybilna z DirectX 10.0 i z 512MB RAM (Nvidia GeForce 8, 9, 200, 300, 400 lub 500 z wydajnością Nvidia GeForce 8800 GT lub lepsza).

Rekomendowana konfiguracja: - System: Windows 7 64-bit; - Procesor: czterordzeniowy; - Pamięć: 4 GB RAM; - Miejsce na dysku: 20 GB; - Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 11 i z 1024MB RAM (Nvidia GeForce GTX 560 lub ATI Radeon 6950).

UWAGA! Battlefield 3 nie obsługuje Windowsa XP!

Aktualizacja sterowników może znacząco poprawić płynność działania gry. Tutaj znajdziecie informację jak zaktualizować sterowniki do kart NVidii, a tutaj do kart AMD/ATI.

źródło: Okazje.info