Xbox 360 - jakie gry diablopodobne, hack&slash?

Diablo III zapowiada się na absolutny hit i zapewne na długo zajmie miejsce topowego hack&slash. Czy pojawi się wersja na konsole? Prawdopodobnie tak, ale zapewne przyjdzie nam na nią długo poczekać. W co zatem pograć, jeśli czujemy głód tego typu pozycji? Poniżej lista wszystkich gier diablopodobnych / hack&slash jakie znajdziemy na konsoli Xbox 360. Całość wraz z wieloma przydatnymi informacjami.

Dungeon Siege III

Tytuł najbardziej zbliżony do serii Diablo, jeśli chodzi o gry wydane na konsolach - mnóstwo przeciwników, broni i pancerzy, a także charakterystyczny rzut izometryczny. Zabawa jest długa i rozbudowana, a do tego mamy też pakiet dodatków postaci DLC.

Ocena Metacritics: 72

Orientacyjna cena: 190 PLN

Sposób dystrybucji: tradycyjny.

Dungeons & Dragons: Daggerdale

Kolejny tytuł mocno przypominający Diablo, który dodatkowo zyskuje dzięki systemowi Dungeons & Dragons. Gra nie jest może wybitna, ale oferuje sporo zabawy oraz może być nasza za stosunkowo niewielką cenę.

Ocena Metacritics: 46

Orientacyjna cena: 1200 MP

Sposób dystrybucji: do pobrania z Xbox Live.

Sacred 2: Fallen Angel

Obok Dungeon Siege III to właśnie druga część Sacred zarówno pod względem rozgrywki jak i sposobu ukazania akcji jest najbardziej podobna do serii Diablo. Poza tym gra oferuje duży świat pełen ciekawych questów oraz po prostu dobrą zabawę.

Ocena Metacritics: 71

Orientacyjna cena: 35

Sposób dystrybucji: tradycyjny / do pobrania z Xbox Live.

The Lord of the Rings: War in the North

Co prawda brak tu typowego widoku izometrycznego, który dla wielu jest wyznacznikiem pozycji diablopodobnej, ale z uwagi na umiejscowienie akcji w świecie doskonale znanym z trylogii Tolkiena oraz oddanie do rąk gracza całkiem nowej drużyny - gra jest warta polecenia.

Ocena Metacritics: 61

Orientacyjna cena: 150

Sposób dystrybucji: tradycyjny.

Crimson Alliance

Xbox 360 może pochwalić się kolejną pozycją, która naprawdę mocno przypomina serię Diablo. Trzy postacie do wyboru, mnóstwo przeciwników, spory świat do eksploracji.

Ocena Metacritics: 72

Orientacyjna cena: 800 MP.

Sposób dystrybucji: do pobrania z Xbox Live.

Kingdom Under Fire: Circle of Doom

Podobnie jak w przypadku War in the North tak i tu brak widoku izometrycznego, ale za to mamy sześciu bohaterów do wyboru, hordy wrogów do pokonania, a także ciekawy sposób ulepszania postaci / broni. Plusem jest też cena.

Ocena Metacritics: 55

Orientacyjna cena: 45

Sposób dystrybucji: tradycyjny.

DeathSpank / DeathSpank: Thongs of Virtue / The Baconing

Seria trzech pozycji, które podchodziły do tematu hack&slash w mniej poważny sposób robiąc sobie jaja z wielu utartych konwencji. Gry nie będą odpowiednie dla tych, którzy szukają mocnej i poważnej historii, nie rozczarują się za to miłośnicy czarnego humoru. Za dwoma pierwszymi częściami stoi Ron Gilbert - znany choćby z serii The Secret of Monkey Island.

Ocena Metacritics: 79

Orientacyjna cena: 1200 MP.

Sposób dystrybucji: do pobrania z Xbox Live.

Marvel Ultimate Alliance / Marvel Ultimate Alliance 2

Nie znajdziemy tu klimatu fantasy, zaś zabawa nie polega na przemierzaniu samotnie wielkich krain. W zamian za to dostajemy sprawdzone uniwersum i możliwość stworzenia czteroosobowej drużyny.

Ocena Metacritics: 80

Orientacyjna cena: 90

Sposób dystrybucji: tradycyjny.

Too Human

Kolejny tytuł, gdzie klimat fantasy zastąpiono mroczną wizją przyszłości. Tytuł oferuje ciekawy system walki i pięć klas postaci do wyboru, a do tego można go dostać w bardzo przystępnej cenie.

Ocena Metacritics: 65

Orientacyjna cena: 30

Sposób dystrybucji: tradycyjny.

Torchlight

Jeśli szukamy gry diablopodobnej, to może warto spróbować pozycji, która nazywana jest najlepszym klonem Diablo od lat? Za grę odpowiedzialni byli m.in. weterani Blizzard North , czyli te same osoby, które pracowały przy serii Diablo właśnie. Zaś oprawę audio przygotował Matt Uelmen - zgadnijcie przy jakiej serii pracował wcześniej?

Ocena Metacritics: 81

Orientacyjna cena: 1200 MP.

Sposób dystrybucji: do pobrania z Xbox Live.

Jeśli na liście brak jakiegoś tytułu - proszę o informację.

Te oraz inne tytuły znajdziecie również na Okazje.info , a oto część z nich:

źródło: Okazje.info