Medal of Honor: Warfighter - jaki komputer, laptop do gry? Jak ulepszyć nasz PC? Poradnik

Wiele osób oczekuje na premierę Medal of Honor: Warfighter, lecz zapewne sporo z Was posiada komputer i nie wie czy jest on przystosowany do optymalnej rozgrywki. Oto więc przedstawiamy Wam wskazówki, którymi powinniście się kierować przy wyborze nowego komputera, czy aktualizowaniu niektórych podzespołów swojego dotychczasowego sprzętu.

1. Medal of Honor: Warfighter nie będzie obsługiwał systemu Windows XP. Przyczyną tego stanu, jest brak obsługi dla bibliotek DirectX 9. Gra będzie obsługiwać jedynie DX10 i DX11, które nie są kompatybilne z Windowsem XP , więc już teraz lepiej się wyposażyć w najlepiej Windows 7 jako, że poprzednie wersje systemu Windows nie są już wspierane przez Microsoft (ponadto najlepiej wyposażyć się w system 64-bitowy, jako że może obsługiwać więcej niż 3GB RAM-u, co będzie istotnym czynnikiem, więcej w punkcie 3).

2. Procesor. Jeżeli macie dobrego dwurdzeniowca, to jak na razie Wam lepszego nie trzeba. Natomiast jeśli chcecie, aby najnowsze tytuły działały Wam bez zająknięcia, najlepiej wyposażyć się w procesor cztero-i więcej-rdzeniowy . Optymalnym rozwiązaniem są procesory Intel z serii i5, czy i7, lub AMD z seri X4 i X6.

3. Pamięć RAM. W dzisiejszych czasach 4GB RAMu to podstawa. Większa ilość pamięci RAM oznacza szybsze czasy ładowania i zmniejszenie prawdopodobieństwa "zawieszania" się gier. Optymalną ilością pamięci RAM dla Medal of Honor: Warfighter, jak i dla innych wymagających gier, jest 4GB.

Jak na razie nie trzeba zaopatrywać się w większą ilość pamięci, jako że gry praktycznie nie są w stanie przekroczyć granicy 4GB (oczywiście kupno lub rozbudowanie RAMu do większej ilości będzie dobrą inwestycją w przyszłość).

4. Karta graficzna to podstawa. Jeśli chodzi o gry konsolowe to większość obliczeń przerzucana jest na jednostkę procesora, natomiast w grach na komputery osobiste - na karty graficzne. Rekomendowanymi kartami dla nowego Medal of Honor są Nvidia Geforce GTX560 lub AMD Radeon HD6950.

Jeżeli natomiast będziecie chcieli kupić inną kartę to powinniście uważać przynajmniej na fakt, że wyższa ilość RAMu i wyższa liczba przy oznaczeniu karty graficznej nie zawsze oznacza lepszą wydajność - warto więc najpierw dokonać drobnego szperania w internecie przed zakupem.

5. Dla aktualizujących swój sprzęt. Zmiana poszczególnych podzespołów na lepsze może przynieść ze sobą wymóg zmiany płyty głównej, czy zasilacza. Warto więc przygotować się na dodatkowe koszty, lub dokładnie sprawdzić czy wymieniany przez nas sprzęt będzie pasował do naszej dotychczasowej konfiguracji sprzętowej.

Jeżeli chcecie sprawdzić, czy Wasz sprzęt "udźwignie" nowego Medal of Honor zapraszam Was do tematu z pełnymi wymaganiami sprzętowymi gry .

Więcej o: