Xpadder - zamień klawiaturę lub myszkę w joypad [Recenzja]

Xpadder to niewielka aplikacja, z pomocą której możemy przypisać dowolny klawisz czy nawet konkretny ruch myszką pod przyciski naszego joypada. Program docenią przede wszystkim gracze, nie tylko ci grający w duże i rozbudowane pozycje, ale także chociażby osoby szukające wygodniejszego sposobu na sterowanie w ulubionych pozycjach flash.

Xpadder 5.3

System: Windows 98/2000/XP/Vista/7

Licencja: darmowa

Xpadder posiada tak duże możliwości konfiguracyjne, że przy odrobinie dobrej woli i odpowiednich ustawieniach z pomocą wybranego joypada możemy nawet obsługiwać system operacyjny.

Korzystanie z programu jest bardzo intuicyjne - wystarczy tylko wybrać, którego urządzenia do sterowania chcemy używać, a następnie przejść krótki proces konfiguracyjny. Teraz tylko wybieramy jakie klawisze / ruchy myszką mają zostać przypisane pod konkretne przyciski na kontrolerze i gotowe.

Dla jednego joypada możemy mieć bardzo wiele gotowych ustawień. Xpadder świetnie sprawdza się w pozycjach, gdzie domyślnie twórcy nie przewidzieli możliwości obsługi padem, ale mimo to chcielibyśmy grać w ten sposób.

Poza "dużymi" grami Xpadder doskonale nada się też do niewielkich tytułów, chociażby tych w wersji flash. Dobrym przykładem jest The Binding of Isaac - w przeglądarce możemy sprawdzić dwupoziomowe demo, zaś autorzy gry zachęcają do użycia Xpaddera właśnie, jeśli mamy ochotę sterować głównym bohaterem inaczej niż z pomocą klawiatury.

Program pozwala też na nieznaczne dostosowanie wyglądu, autostart z Windowsem czy też konfigurację tego jak ma zachowywać się myszka i klawiatura. Trzeba jednak wspomnieć, że nawet jeśli wszystko zrobimy dobrze i całość jest teoretycznie poprawnie ustawiona - niektóre pozycje i tak mogą odmówić współpracy. Lub powodować inne problemy, np. z zapisem stanu gry (Gears of War). Są to pojedyńcze przypadki, często dotyczące nawet konkretnych komputerów, jednakże warto o nich wspomnieć.

Xpadder to propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą mieć możliwość skorzystania z joypada w każdej grze, nawet jeśli producent nie umożliwił takiej opcji, czy też grania w przeglądarkowe tytuły z pomocą ulubionego kontrolera.

Podsumowanie:

+ szybkość konfiguracji;

+ mały rozmiar;

+ możemy zagrać w ulubioną grę przeglądrkową z pomocą joypada;

- niektóre gry nie będą poprawnie współpracować z aplikacją

Program Xpadder pobierzecie za darmo z serwisu Sciagnij.pl

Więcej o: