Dualshock 4 - jak naładować pada do Playstation 4? [PS4] Poradnik

Gamepad do konsoli Playstation 4 posiada zamontowany wewnątrz akumulator, który pozwala na jego wielokrotne ładowanie. Urządzenie na jednym ładowaniu jest w stanie wytrzymać ok. 8-12 godzin użytkowania.

Dualshock 4 może być ładowany na wiele sposobów, lecz wszystkie sprowadzają się do jednej rzeczy - musimy do naszego pada podłączyć kabel microUSB. Może to być kabel, który dodawany był do konsoli. Możemy do tego celu wykorzystać również kabel od naszego smartfona, czy tableta, o ile został wyposażony z jednej ze strony w końcówkę microUSB. Drugą końcówkę podłączamy do portu USB w konsoli Playstation 4.

Jak naładować pada nie podłączając go do konsoli PS4? By naładować pada do PS4 nie musimy go jednak podłączać do konsoli. Możemy równie dobrze podłaczyć go kabelkiem do naszego komputera, czy laptopa - po automatycznym wykryciu urządzenia przez nasz system pad Dualshock 4 powinien zacząć ładować się automatycznie.

Pada do PS4 możemy również podpiąć do naszej ładowarki, której używamy do ładowania naszego smartfona, tableta, czy aparatu cyfrowego - o ile posiada ona końcówkę microUSB.

Jak wykryć, że nasz pad Dualshock 4 się ładuje? Kiedy podepniemy pada do źródła zasilania po pewnym czasie lampka na jego przedzie powinna zacząć wolno mrugać w kolorze żółtym - zakończenie mrugania żółtej lampki będzie oznaczało również ukończenie procesu ładowania.

Chcesz podłączyć swój pad Dualshock 4 do PC, by używać go niczym normalnego pada? Wypróbuj program InputMapper, dzięki któremu możliwe będzie używanie go w grach jak pada od Xboxa, a także wykorzystanie panelu dotykowego w DS4 niczym myszki.

Program InputMapper dostępny jest do pobrania za darmo w naszym serwisie tutaj.

Więcej o: