Jak włączyć obsługę Silverlight (wtyczek NPAPI) w Chrome? Poradnik

Przeglądarka Google Chrome od numerka 42. przestała mieć domyślnie włączoną obsługę wtyczek NPAPI, w tym Silverlighta. Jeśli masz problem z włączeniem tej wtyczki, która jest stosowana np. przez serwisy VOD - zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Wtyczka Silverlight obsługiwana jest przez wiele popularnych w Polsce serwisów VOD, takich jak Ipla, Playpuls, czy Player. Wraz z wyłączeniem domyślnej obsługi wtyczek NPAPI zalecane jest przejście tych serwisów na inne narzędzie aniżeli Silverlight (jak np. wideo w HTML5). Dopóki serwisy te nie zmienią narzędzia odpowiedzialnego za wyświetlanie wideo, musimy skorzystać w przeglądarce Google Chrome z poniższych kroków.

Jak włączyć obsługę Silverlighta w przeglądarce Google Chrome?

1. Wpisz w pasku adresu przeglądarki internetowej chrome://flags

NPAPINPAPI Google Chrome Google Chrome

2. Wśród dostępnych tam opcji wybierz Włącz interfejs NPAPI . Włączamy tę funkcję przez naciśnięcie niebieskiego napisu Włącz .

3. Po tym kroku należy wyłączyć i ponownie włączyć przeglądarkę Google Chrome w celu możliwości obsługi materiałów z użyciem Silverlighta.

Jeśli odtwarzanie materiałów po wykonaniu powyższych kroków nie będzie możliwe należy wpisać w pasku adresu przeglądarki chrome://plugins i włączyć na liście wtyczek dodatek Silverlight.

Najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome pobierzecie tutaj , natomiast dodatek Microsoft Silverlight w najnowszej wersji pobierzecie stąd .

Więcej o: