Minecraft: Windows 10 Beta - Co zawiera specjalna odsłona gry Mojang?

System Windows 10 otrzyma specjalną wersję gry Minecraft. Jak mówią twórcy, edycja Minecrafta dla Windowsa 10 nie ma zastąpić standardowej edycji PC, lecz będzie traktowana jako odsłona na osobną platformę, by móc wykorzystać pełny potencjał nowego systemu od Microsoftu.

Funkcje w Minecraft: Windows 10 Edition:

- lokalny tryb wieloosobowy do 8 graczy; - tryb wieloosobowy po sieci do 8 graczy; - możliwość sterowania na klawiaturze i myszce, gamepadzie, ekranie dotykowym (interfejs dopasuje się do wybranego z peryferiów do gry); - możliwość gry ze znajomymi z Xbox Live; - możliwość nagrywania i dzielenia się klipami poprzez aplikację GameDVR, która będzie współpracować z tą edycją gry.

Minecraft: Windows 10 Edition będzie dostępne za darmo dla posiadaczy PC-towej edycji Minecrafta . Dla nowych użytkowników cena Minecraft: Windows 10 Edition będzie wynosiła w promocji 10 dolarów przez pewien czas od momentu premiery Windowsa 10.

Wersja beta gry ma zadebiutować wraz z premierą Windowsa 10 , który będzie darmowy dla posiadaczy systemów Windows 7 i Windows 8.1 - więcej o tym przeczytacie w tym miejscu .

Więcej o: