Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain - zacina się, jak zwiększyć FPS? Poradnik

Jeśli Twój komputer ma problemy z działaniem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, albo po prostu chciałbyś osiągnąć jak najlepszą wydajność w grze - zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Jak zwiększyć wydajność/fps w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain?

1. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne dla gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Zarówno NVIDIA, jak i AMD, mniej więcej w miesięcznych odstępach czasu wypuszczają nowe wersje sterowników graficznych. Dzięki temu gracze mogą otrzymywać poprawione wersje sterowników przeznaczone dla ich kart graficznych. Nowe wersje sterowników mogą przynosić ze sobą wzrost wydajności danego sprzętu w określonych grach, dlatego warto posiadać najnowszą wersję sterowników.

Najnowsze wersje sterowników graficznych pobierzecie: - tutaj dla kart NVIDIA GeForce - tutaj dla kart AMD Radeon

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

2. Pobierz najnowszą aktualizację dla gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Najnowszą aktualizację do gry MGSV: The Phantom Pain można pobrać za pośrednictwem klienta Steam , w którym mamy dodaną grę do biblioteki. Jeśli posiadamy aktywne połączenie z internetem i posiadamy włączoną funkcję automatycznej aktualizacji gier wewnątrz Steama (domyślnie ta funkcja jest włączona), to aktualizacja dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain powinna pobrać się automatycznie.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

3. Wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje i procesy działające w tle podczas gry.

Każdy uruchomiony na naszym komputerze program zajmuje dostępną pulę mocy obliczeniowej naszego procesora, część zasobów pamięci RAM, jak i ewentualnie przepustowość dysku twardego. Dlatego podczas rozgrywki w tak zaawansowane gry, jak np. MGSV: The Phantom Pain, warto powyłączać wszystkie przeglądarki internetowe (jak  IE , Chrome , Firefox , Opera ), komunikatory internetowe (np.  Skype , GG ), odtwarzacze multimedialne ( Media Player Classic , czy VLC Player ), czy klienty platform do gier ( Steam , Origin , Uplay ), których nie będziecie używali podczas gry w Metal Gear Solid V.

Ponadto bardzo często zdarza się, że wraz z systemem operacyjnym podczas jego startu, włączają się automatycznie różne programy, które jedynie opóźniają czas jego ładowania i obniżają jego ogólną wydajność. Warto sprawdzić, co kryje się w naszym autostarcie i powyłączać z niego niepotrzebne dla nas programy. Programy z autostartu można wyłączyć np. z pomocą prostego i małego programu CCleaner - do pobrania tutaj .

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

4. Zmniejsz rozdzielczość gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Generowanie tak dużego, otwartego świata, jakim jest obszary w Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, w dużych rozdzielczościach może pożerać sporo mocy obliczeniowej karty graficznej.

Jeżeli należycie do osób, które nie cenią sobie największej, możliwej rozdzielczości, jaką wspiera Wasz wyświetlacz, to warto spróbować zmniejszyć nieco rozdzielczość gry, bez zmieniania opcji graficznych.

Nawet niewielka zmiana np. z rozdzielczości 1920x1080 na 1600x900 może przynieść wzrost wydajności na poziomie 20%.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

5. Pogrzeb nieco w menu ustawień graficznych Metal Gear Solid V.

Najbardziej pożerającymi zasoby obliczeniowe procesora i karty graficznej są opcje odpowiadające za fizykę, wygładzanie krawędzi (antialiasing) i synchronizacja pionowa (v-sync). Wyłączenie ich w Metal Gear Solid V może przynieść spory wzrost wydajności na słabszych konfiguracjach sprzętowych.

Jeśli nasza karta graficzna nie posiada dużej ilości pamięci VRAM (np. 2GB i wyżej), to nie powinniśmy również szaleć z jakością tekstur w grze. Z kolei jeśli nasz komputer nie posiada mocarnego procesora, to spore zwiększenie wydajności może spowodować zmniejszenie zasięgu widoczności i renderowania obiektów w oddali.

Przed wyrzuceniem komputera przez okno, warto spojrzeć na  minimalne wymagania sprzętowe dla Metal Gear Solid V: The Phantom Pain . Być może gra ruszy również na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

Polecamy także:

- Tapety na pulpit z gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ;

- Metal Gear Demo do pobrania ;

- Minimalne wymagania dla gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain .

Więcej o: