Mad Max - zacina się, jak zwiększyć fps? Poradnik

Mad Max to gra autorstwa Avalanche Studios, twórców gier z serii Just Cause. Jeśli chcecie sprawdzić co należy zrobić by gra Wam działała lub chcielibyście osiągnąć jak najlepszą wydajność w grze - zapraszamy do naszego krótkiego poradnika.

Jak zwiększyć wydajność/fps w grze Mad Max?

mat. prom.

1. Pogrzeb nieco w menu ustawień graficznych Mad Maxa.

Najbardziej pożerającymi zasoby obliczeniowe procesora i karty graficznej są opcje odpowiadające za fizykę, wygładzanie krawędzi (antialiasing) i synchronizacja pionowa (v-sync). Wyłączenie ich w grze Mad Max może przynieść spory wzrost wydajności na słabszych konfiguracjach sprzętowych.

Jeśli nasza karta graficzna nie posiada dużej ilości pamięci VRAM (np. 2GB i wyżej), to nie powinniśmy również szaleć z jakością tekstur w grze. Z kolei jeśli nasz komputer nie posiada mocarnego procesora, to spore zwiększenie wydajności może spowodować zmniejszenie zasięgu widoczności i renderowania obiektów w oddali.

Przed wyrzuceniem komputera przez okno, warto spojrzeć na  minimalne wymagania sprzętowe dla gry Mad Max . Być może gra ruszy również na słabszych konfiguracjach sprzętowych, lecz nie jest to gwarantowane.

mat. prom.

2. Zmniejsz rozdzielczość gry Mad Max.

Generowanie tak dużego, otwartego świata, jakim są rozległe pustynne obszary w Mad Maxie, w dużych rozdzielczościach może pożerać sporo mocy obliczeniowej karty graficznej.

Jeżeli należycie do osób, które nie cenią sobie największej, możliwej rozdzielczości, jaką wspiera Wasz wyświetlacz, to warto spróbować zmniejszyć nieco rozdzielczość gry, bez zmieniania opcji graficznych.

Nawet niewielka zmiana np. z rozdzielczości 1920x1080 na 1600x900 może przynieść wzrost wydajności na poziomie 30%.

mat. prom.

3. Zainstaluj najnowsze sterowniki graficzne dla swojej karty graficznej.

NVIDIA, jak i AMD, w dość regularnych odstępach czasu wypuszczają nowe wersje sterowników graficznych przeznaczonych dla ich kart - NVIDIA GeForce i AMD (ATI) Radeon. Dzięki temu gracze mogą otrzymywać poprawione wersje sterowników przeznaczone dla ich kart graficznych. Nowe wersje sterowników mogą przynosić ze sobą wzrost wydajności danego sprzętu w określonych grach, w tym i dla Mad Maxa, dlatego warto posiadać najnowszą wersję sterowników.

Najnowsze wersje sterowników graficznych pobierzecie: - tutaj dla kart NVIDIA GeForce - tutaj dla kart AMD Radeon

mat. prom.

4. Pobierz najnowszą aktualizację do Mad Maxa.

Najnowszą aktualizację do gry Mad Max można pobrać za pośrednictwem klienta Steam , w którym mamy dodaną grę do biblioteki. Jeśli posiadamy aktywne połączenie z internetem i posiadamy włączoną funkcję automatycznej aktualizacji gier wewnątrz Steama (domyślnie ta funkcja jest włączona), to aktualizacja dla Mad Maxa powinna pobrać się automatycznie.

mat. prom.

5. Wyłącz wszystkie niepotrzebne aplikacje i procesy działające w tle podczas gry.

Każdy uruchomiony na naszym komputerze program zajmuje dostępną pulę mocy obliczeniowej naszego procesora, część zasobów pamięci RAM, jak i ewentualnie przepustowość dysku twardego. Dlatego podczas rozgrywki w tak zaawansowane gry, jak np. Mad Max, warto powyłączać wszystkie przeglądarki internetowe (jak  IE , Chrome , Firefox , Opera ), komunikatory internetowe (np.  Skype , GG ), odtwarzacze multimedialne ( Media Player Classic , czy VLC Player ), czy klienty platform do gier ( Steam , Origin , Uplay ), których nie będziecie używali podczas gry w Mad Maxa.

Ponadto bardzo często zdarza się, że wraz z systemem operacyjnym podczas jego startu, włączają się automatycznie różne programy, które jedynie opóźniają czas jego ładowania i obniżają jego ogólną wydajność. Warto sprawdzić, co kryje się w naszym autostarcie i powyłączać z niego niepotrzebne dla nas programy. Programy z autostartu można wyłączyć np. z pomocą prostego i małego programu CCleaner - do pobrania tutaj .

Polecamy także:

- Najnowsze sterowniki graficzne dla kart NVIDIA GeForce ;

- Najnowsze sterowniki graficzne dla kart AMD Radeon ;

- Minimalne wymagania dla gry Mad Max .

Więcej o: