Playstation VR: znamy cenę i datę premiery Gogli VR od Sony

Sony w końcu podało informacje na temat daty premiery, ceny i zawartości zestawu Playstation VR.

To oficjalne informacje. Zestaw do wirtualnej rzeczywistości Playstation VR zadebiutuje na rynku w październiku 2016 w sugerowanej cenie 399 Euro (ok. 1600zł). Co ciekawe w zestawie nie znajdziemy Playstation Camera - kamerki dla PS4, która jest wymagana do działania gogli. Jeśli więc nie mamy jeszcze kupionej kamerki czeka nas dodatkowy koszt ok. 200zł.

W skład zestawu Playstation VR będą wchodzić:

- gogle PlayStation VR; - moduł procesora; - douszne słuchawki stereo; - przewód HDMI; - przewód USB; - zasilacz prądu zmiennego i kabel zasilania sieciowego; - złącze gogli VR; - płyta z demami gier VR.

Sony Playstation

Niektóre gry będą wymagały użycia standardowego kontrolera Dualshock 4, natomiast część może wymagać jednego lub nawet dwóch kontrolerów Playstation Move do obsługi ruchów dłoni. Zwiększy to ogólny koszt urządzenia o kolejne ok. 100zł/kontroler.

Mimo konieczności dokupienia dodatkowych akcesoriów do Playstation VR, urządzenie i tak będzie jednym z najtańszych na rynku. PC-towe Oculus Rift i HTC Vive to koszty rzędu 700 lub 900 Euro na start, co czyni zestaw VR od Sony niemalże dwukrotnie tańszym rozwiązaniem , które w dodatku nie będzie wymagać mocarnego komputera za kolejne kilka tysięcy złotych - zestaw będzie kompatybilny z każdą konsolą Playstation 4.

Skusicie się na premierę na Playstation VR? Czy może poczekacie, żeby zobaczyć jak się rozwinie rynek VR?

Więcej o: